Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Csak éjszaka hány a kislányom...

M.k.judit kérdése:

Csak éjszaka hány a kislányom 2éves múlt) de sem láza nincs, sem rossz közérzete nincsen. Fura illatú a lehelete, olyan kicsit acetonos, vagy valami ilyesmi. Vakakinek volt valami hasonló?! Mit lehet ez?!

Figyelt kérdés

Volt kb. Fél éve Ugyanilyen helyzet. Akkor tejet ivott "(még),mert csak akkor hányt, ha azt kapott. Akkor azt elhagytuk, és áttérünk a zabitalra.

Most ugyan azt csinálja... Pár Napja nem kap azt sem. Most semmi. Ma adtam neki először, egyenlőre még nem hányt. De egyébként is csak éjszaka szokott.

De a közérzetén semmi sem látszik. Teljesen rendben van, jó kedve van, és láza sincs.

Ja és a hasa is megy.. Eleg viz szerű a széklete, és fura színű,szagú.... Légyszi, írjon akinek volt valami hasonló tapasztalata. Köszönöm


2014. ápr. 8. 15:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Doki, ez nem is kérdés. Az acetonos lehellet a kiszáradás jele. Kortyonként itasd vízzel sűrűn, diéta. Reggel doki mindenképp.
2014. ápr. 8. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Valószínűleg elkapott egy hányásos-hasmenéses vírust.

És azért acetonos a lehelete, mert kevés a folyadék. Ezerrel kezd el itatni, ha csak nem akarod, hogy kórházba kerüljön kiszáradás miatt. Ez már az egyik jele, hogy közel áll hozzá.

Diétáztasd, amit adhatsz neki, az párolt rizs, főtt krumpli, háztartási keksz és ropi. És rengeteg folyadék, ha lehet akkor inkább kortyonként. Kis teát vagy hideg vizet, hogy nehogy kihányja egyből. És ilyenkor szigorúan tilos a tej, vagy bármi, ami tejből készül, ugyanis az fokozza a hasmenést! És adj neki probiotikumot!

Jobbulást kívánok!

De ha nem javul, akkor irány egyből az orvos, akár ügyeletre!

2014. ápr. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én is orvoshoz vinném holnap délelőtt. Akkor is, ha csak éjjel hány. De a hányás, hasmenés együtt már engem aggasztana.
2014. ápr. 8. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólókhoz, azonnal doki, valószínűleg vírus, és az acetonos lehelet sajnos valóban a kiszáradás egyik jele. Addig is itasd, diétáztasd, és ha van otthon só-és ionpótlód, azt is mindenképp adjad neki!
2014. ápr. 8. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Lehetetlennek tartom a kiszáradás, mert folyton iszik... Nem kevés vizet naponta. Pirítóst evett. Ma már több mindent. Ma adtam először neki újra zabitalt, egyenlőre nem hányt. De a múltkor sem volt gond a folyadék fogyasztással. Szóval biztosan más van....
2014. ápr. 9. 01:22
 6/10 anonim ***** válasza:

Dr m.k.judit!!!! Ha ennyire ugyes okos vagy akkor talalgas itt interneten es ne vidd el orvoshoz. Aztan szegeny kislany mehet a korhazba mert van egy olyan anyja aki lusta orvoshoz vinni! Gratulalok az ev anyukaja cimet kierdemelted!

Menyien megmondtak h mi lehet a gond es vidd orvoshoz! De te csak huzod a hulyesegedet h meg nem hanyt! MEG!!!! Vard meg h hanyjon es rosszul legeyen esetleg a mento vigye el. Pfff nagyon felelotlen vagy!

2014. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Az egy dolog, hogy sokat iszik! De híg a széklete és már hányt. Tudod te azzal mennyi folyadék kimegy a szervezetből? Rengeteg! És azért is acetonos a lehelete, mert az a szerinted sok folyadék mind kiment belőle a széklettel és a hányással.
2014. ápr. 9. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerinted normális dolog, hogy héba-hóba hány és hasmenése van a kislányodnak? De komolyan, kérdezem, hogy ez szerinted teljesen rendjén való?
2014. ápr. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
mindenképp orvoshoz vinném. az ismerős körömbe volt egy kislány neki mondjuk rota vírusa volt sajnos 2 hasmenése volt azzal annyi víz távozott hogy apuka tartotta a kislányt életben amig nem jöttek a mentők :(. ki gondolná hogy hasmenéssel annyi viz megy de sajnos igen.
2014. ápr. 9. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Természetesen ugyan úgy ahogy fél évvel ezelőtt is, elvittem orvoshoz.. Elnézést hogy ezt nem írtam, és ezzel felháborodást keltettem. Csupán érdekelt, hogy mással is elő fordut e hasonló. Nyílván nem csak találgatok az orvos beavarasa nélkül, csak gondoltam mást is megkérdezek erről.

Akkor is , és most is azt tanácsolta az orvos, hogy a tejet/zabitalt ne adjuk egy darabig, csak vizet, teát. El is múlt a probléma. 2 napig tartott, akkor is és most is... Azóta újra isszuk a zabitalt, és semmi probléma nincs.

2014. ápr. 14. 00:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!