Probalta mar vk a paleo dietat az allado bolcsis, ovis betegsegekre?

Figyelt kérdés

2014. ápr. 9. 11:23
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
pff, ne rontsd el a gyereked életét, a szénhidrát kell
2014. ápr. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
24%

Nem feltétlenül attól lesz a kicsi szervezete ellenállóbb, ha nagyban elkerüli a szénhidrátot, hanem akkor, ha erősödik az immunrendszere és megfelelően KIEGYENSÚLYOZOTT, rostban és vitaminokban is dús, változatos étkezést kap, mellette sokat mozogtok, sokat van szabad levegőn és az otthoni hangulat, szeretetteljes közeg és foglalkozás is biztosítva van.


Nem kicsit vagyok szkeptikus azzal kapcsolatban, hogy ha az otthon megszokott fehér vagy tönköly vagy búzacsírás lisztemet máklisztre cserélem- akkor azzal a bárányhimlőnek, vírusos torokgyulladásnak jól betehetem a kaput :)


(egyébként a paleoshop kínálatában szereplő mák, lenmag és mandula liszteken szépen fel van tünetetve, hogy olajpréselési MARADÉKok... jó étvágyat :))


Én inkább akkor már a bio, vegyszermentes táplálkozásban látnék nagyobb fantáziát.

2014. ápr. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
71%
Bármennyire is figyelsz a gyereked egészséges étkezésére és elkötelezed magad paleo, vagy bio, vagy vega, vagy akármilyen étkezés mellett, ha ebben az ovi, bölcsi nem partner. Nem tudom hova jár a gyereked, de nálunk még egy tejallergiás diétát is alig lehet kikényszeríteni egy ismerős kisgyereknek. Papírja van róla és mégis falakba ütköznek a szülők. Arról nem is beszélve, hogy az ovis szülinapokon, meg ilyeneken a többi gyerek jóízűen eszi a tortát és a kis laktóz intoleráns ismerős gyerek meg eszi, amit anyukája küld neki, hogy ő is ehessen édességet.
2014. ápr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

Nekem van paleo család ismerősöm, ovis kislánnyal. Ugyanúgy folyt a kislány orra egész télen, mint az én "egészségtelen" ovis fiamé.

Nem hiszem, hogy a paleo segítene ezeken a dolgokon...

2014. ápr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 Julie S ***** válasza:
61%

A paleo nem szenhidratmentes. Boven lehet benne sok szenhidratot enni.


Nem tudom, milyen betegsegekre gondolsz pontosan, de a gyakori ful-, arcureg-, torokgyulladasokat el lehet kerulni a tejtermekmentesseggel, vagy legalabbis a sulyossagokat erosen csokkenteni lehet igy. Az influenza meg natha elkerulese, vagy a lefolyasuk gyorsitasa celjabol D vitamint kell szedni osztol-tavaszig. Amugy a paleo felnottnek es gyereknek is jo dolog, ha esszel csinaljak.

2014. ápr. 9. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Sokat :D:D 20-at kb.? :D
2014. ápr. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
35%
Hát az én fiam alapból nem eszik tejterméket, ugyanis allergiás. Viszont imádja a gyümölcsöt, eszik is belőle jó sokat. Semmivel sem betegebb kevésbé,mint egy átlag bölcsis. Már a beszoktatáskor egy hetet itthon volt betegség miatt. Utána két hónapig bírta, most megint itthon van. Pedig tényleg figyelünk a táplálkozására, hetente eszik halat is stb.
2014. ápr. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

3 gyermekes anyuka vagyok, -persze,már felnőttek-!Minden kicsi átesik ilyeneken..Hiszen, a többiekkel érintkezik.Még külföldön laktunk, hoztak tehéntejet, frisset, hát úgy ment a hasuk, hogy ihaj!! Nos ezek az idők folyamán elmúltak. Akkor még híre hamva nem volt a paleonak.Az égadta földön semmi baja nem lesz a paleotól! Sok gyümölcs, zöldség, és finomak is. Elég szénhidrát van bennük! Mondjuk a krumpliban is, de az átszívárog a bélfalon, -nem ajánlott! Pedig én is szeretem. Nálunk van paleo központ, ott veszek mindent. Még a torta is isteni! Teljesen légtelenített csomagban érkeznek, hiszen ez sokaknak nem játék! Pl. cukorbetegség, laktózérzékenység.

Az én véleményem, hogy nem kell a nagy sterilitás..

Kívánok jó egészséget, a döntés a Te kezedben van! Nem osztom az észt, de esetleg Szendi Gábornál sok mindent olvashatsz..

2014. ápr. 10. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Az én gyerekem például nem hajlandó kenyeret enni a virsli mellé. Csak tisztán magában eszi, na mondjuk mustárt, és majonézt, meg ketchup-öt is kér hozzá mártogatni. Ez már paleó?

De a viccet félretéve, az én olvasatomban a paleó nem a szénhidrát mentességről szól, tehát szó nincs arról, hogy édes gyümölcsöt nem ehetsz, vagy mézet, sőőőőt. (Finomított szénhidrátokat ne egyél.)

Én úgy tapasztaltam, hogy a gyerek (4,5 éves) akkor volt a leghosszabb időszakokat az oviban, amikor napi 2 csepp vigantolt (1000 NE D vitamint) és 2x100 mg C vitamin rágótablettát szedett minden nap, valamint a nap közben 1 adag csipkebogyó teát elkortyolt, amikor szomjas volt, az ivóvíz és a gyümölcslé közt. És minden nap van az étrendjében friss gyümölcs. De a család által eltett befőtt és lekvár is gyakran.

Meggyőződésem, hogy aki nyáron fényvédő krémmel keni a gyereket, annak nyáron is kell D vitamint adnia neki!


És akkor a konkrét kérdésre válaszolva - mivel a paleo étrend bővebben tartalmaz olajos magvakat, és így a D vitamin felszívódása jobb, ha csak ezt az egy szempontot nézem is egészségesebb lesz a gyerkőc.

Ettől függetlenül a bárányhimlőt ugyanúgy el fogja kapni, mint a többi társa.

2014. ápr. 14. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
44%

Nem állom meg, hogy #2-es válaszolót ne keserítsem tovább. Mert az egy dolog, hogy a mák olajpréselési maradék. De a drága málnás yoghurtban meg szó szerint szemét van. A szűrt málnaszörp gyártásakor 50 éve a visszamaradt málnamagot és préselési maradékot még a szemétbe dobták. Ma a yoghurt gyártók ezt a málnamagot megveszik, és belekeverik a yoghurtba. A színén még igazítanak egy kicsit a vértetű színanyagával (és van képük azt írni, hogy természetes színezéket tartalmaz), valamint megy bele egy kis aroma, egy kis szétülepedés és csomósodás gátló és tartósítószer, hogy azért 30 napos garja is meglegyen, had állhasson kinn a polcon sokáig - és ebből lesz a fincsi, kálciumban gazdagnak kikiáltott egészségesnek mondott yoghurt.

Szóval a hagyományos egészségesnek mondott termékeknél sem jobb a helyzet, hiába reklámozzák Bifidus Essensis-szel...

2014. ápr. 14. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!