Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Miért nem szabad a lázas...

Gabi86 kérdése:

Miért nem szabad a lázas gyereknek izzadni?

Figyelt kérdés
A gyerek alatt 1 évesnél fiatalabbra gongolok.itt írta egyik válaszoló egy kérdésre,jó tanàcsként.csak azért kérdezem mert én ezt fordítva tudtam és így is tettem 11 hós gyerkőcőmmel és mikor ezt olvastam összezavarodtam hogy lehet rosszat csinàltam.

2014. ápr. 27. 19:07
 1/9 A kérdező kommentje:
Én jól beöltöztettem meg be is takartam jó vastag takaróval
2014. ápr. 27. 19:08
 2/9 anonim ***** válasza:
89%

Azért nem szabad ilyen pici gyereket "izzasztani", mert nagyon könnyen kapnak lázgörcsöt, ami egy nagyon veszélyes állapot, maradandó károsodással járhat. Nincs még olyan jó hőszabályozásuk, mint a nagyobbaknak, a magas hő tönkreteheti a sejtjeiket. Ezért szokták azt ajánlani, hogy babáknál végbélben mért 38.5 felett már csillapítsanak lázat.

Üdv: egy EÜ-s

2014. ápr. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a gyors vàlaszt.ha egyszer csinàltam nem tettem nagy kàrt ugye?
2014. ápr. 27. 19:25
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha még él a gyerek, akkor nem.

Ilyenkor hűteni kell a testfelületet. Ha már nagyobb a testtömeg és stabilabb a hőszabályozás, akkor lehet izzasztani, de azért felnőtteknél is célszerűbb hőt elvonni láz esetén, nem még jobban bedunsztolni és feljebb tolni a testhőmérsékletet.

2014. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem terhesen mondta a háziorvos, amikor beteg voltam, hogy semmiképp ne izzasztással próbáljam a lázamat lejjebb tornázni a magzatvíz és a magzat miatt, és hozzátette, hogy a babánál se használjam ezt a módszert, mert még rossz a hőháztartásuk, és nagyon hamar tudnak még jobban túlmelegedni, emellett lázgörcsöt is kapni.
2014. ápr. 27. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták, hogy azért vetkőztetjük le a lázas gyereket bodyra, hogy nagyobb testfelületen tudja leadni a hőt, hamarabb lemegy a láza. Bebugyolált testtel csak még feljebb tornázzuk a hőjét.
2014. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a vàlaszokat.
2014. ápr. 27. 21:37
 8/9 anonim ***** válasza:
A masik lerdesnel ahol errol erdeklodtel oda bemasoltam en is egy par mondatot h miert nem lehet.
2014. ápr. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2014. ápr. 27. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!