Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tudnátok mondani tornagyakorla...

Tudnátok mondani tornagyakorlatokat lúdtalpra?

Figyelt kérdés
Kisfiam lúdtalpas, nem szeret mezítláb járni, de próbálom rávenni, mert tudom, hogy az segítene. Vannak még olyan tornagyakorlatok amik segítenek? Illetve milyen cipőt vegyek, mert csak a talpa belső felén jár, próbáltuk az ortopéd cipőt, de elrontották, és nagyon szorítja a lábfejét, nem kényelmes neki. A Nike, adidas gyerekcipői jól tartják a lábat, vagy van olyan ami még jó minőségű?
2014. jún. 8. 10:26
 1/3 anonim ***** válasza:
A lényeg hogy a gyereknek magas, kemény, erős kérgű cipője legyen. A supinált cipőknek mind ilyen kérgük van, azzal a plusszal hogy a cipősarkak belül egy picit meg vannak emelve. Szóval erős kérgű szupinált cipőt javasolnak az orvosok a kicsik lúdtalpára. A salus, Supi, Supi+, maus és társai gyártanak szupinált cipőket. A supi+ szandálokat és cipőket sokan azért tartják a legjobbnak, mert jó tartású a kérge, de nagyon kényelmes, széles helyet hagy a lábujjacskáknak és egyedülállóan puha gumi a talpa. A gyerek gerince a szupináció mellett így kap egy kis lengéscsillapítást is. Ennek a cipőnek ugyanez a hibája is, mert a puha gumi talp a sok kismotorozástól és szaladgálástól könnyen kophat. Ezért például ha megkopott a tapla nem jó továbbadni például a kistesónak. A nyári szandik közül a salust nagyon szeretjük mert csak két tépőzáras és tök jól tartja a gyerek bokáját. Nemrég azt hallottam hogy a szupinált cipőknél a memo cipő még többet tud tenni a gyerek lábáért, de személyes tapasztalatom nincs a memo cipőről.
2014. jún. 8. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Azt szokták javasolni hogy a gyerek este a lábujjaival szedje össze az apró játékokat. Lehet még nagyobb kavicsokon járatni, vagy ha van mezítlábas park felétek az is jót tesz a talpuknak.
2014. jún. 8. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Én is lúdtalpas voltam, nekem még a szüleim azt tanították, hogy naponta 5-6 percet kell lábujjhegyen, sarkon és külső talpélen sétálnom, mert akkor jelentősen javul. Tényleg segített, most már egyáltalán nincs problémám ezzel.
2014. jún. 12. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!