Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szemöldöktépkedés, szempillaté...

Szemöldöktépkedés, szempillatépkedés kóros 7 éves kislánynál?

Figyelt kérdés
Kérem, hogy aki járatos a témában, segítsen. Kislányomnál, aki 7 éves múlt, körülbelül egy hete vettem észre, hogy egy területen hiányzik a szempilláiból. Csak az egyik oldalon. Megkérdeztem. Azt mondta, tépkedte este, elalvás előtt. Kértem, ne tegye. Mivel nem folytatódott a ritkulás a szempillán (már figyeltem), így megnyugodtam. A mai napon azonban ahogy beszélgettem vele, kis híján elájultam, amikor megláttam, hogy mindkét oldalon a gyönyörű, dús szemöldökének a 80 %-át kitépkedte! Mindez egy csapásra tűnt fel. Azt mondta, körülbelül 7 napja csinálja elalváskor. Én sem tudom elképzelni, hogy régebb óta csinálta volna, mert eddig soha nem nyúlt a szemöldökéhez, mindig szép, dús volt (egyébként azért csak most tűnhetett fel, mert szőkés a szemöldöke, mivel szőkésbarna hajú). Borzasztóan elkeseredtem. Most kezdi az iskolát egy hónap múlva. Ez kelthet ekkora stresszt benne? Pedig úgy látom van önbizalma és okos kislány, már ír, olvas is. Normális ez? Kinövi? Csak rossz szokás vagy súlyos pszichés ok állhat a háttérben? Gyermekkoromban nálam is volt kényszeres cselekvés, a körömrágás. 10 éves korom körül szoktam le róla hiúságból, ma műköröm nélkül is szépek a körmeim. Ő is rágta a körmeit, ezzel az én esetem miatt nem is foglalkoztam erősen, de most megjelent a trichotillomania is. Ezt már súlyosabbnak érzem. Még annyit fűznék hozzá, hogy esténként minden este olvastam a közelmúltig a gyermekeimnek, utána válaszoltam mindennemű kérdéseikre. Ez volt a közös stresszlevezetés, nagyon szerettük. Körülbelül 2 hete, amióta ez a probléma a kislányomnál előjött, nem olvastam sokat. Egyszerűen azért, mert nagyon összejöttek a dolgaink, csak beestünk az ágyba. Lehet, hogy az olvasás számára ilyen szinten képes volt levezetni a stresszt és most rögtön pótolnia kellett ezt valamilyen más feszültséglevezetési módszerrel? Várom a válaszokat. Előre is köszönöm.

2014. aug. 4. 21:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Szia,

nem vagyok szakértő egyáltalán, csak elolvastam a kérdésed, mert érdekelt, meg az én egyik kislányom is ennyi idős.

Azt nem hinném, hogy a "mesemegvonás" ilyen drasztikus dolgot eredményezne, viszont a körömrágást és ezt is hasonlóan "súlyosnak" gondolom, ha lehet ilyet mondani.


Én bevonnék egy szakembert a helyedben, mert mélyebb oka lehet ennek, amit így persze lehetetlenség "megfejteni".

2014. aug. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
Én is konzultálnék a gyermekorvossal.
2014. aug. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

Még a következőket fűzném hozzá:

Tegnap éppen egy családi programot csináltunk, ahol több kép készült a kislányomról is. (Nem értettem, hogy nem vettem észre előbb, hogy mi történt, eszembe jutott, hogy ott vannak a fényképek, gondoltam, megnézem, tegnap hogyan festett a szemöldöke.) Ott még ott van, egyáltalán nem vagy alig hiányzik belőle. Hát ezért nem vettünk észre sem én, sem a család többi tagja tegnap semmit. Tehát egy nap alatt tüntette el a szemöldöke nagy részét. Számomra érthetetlen. Nagyon elszomorodtam és nem tudom, mi váltotta ki ezt nála. Azt is mondta, hogy úgy érezte, hogy valami folyton szúr a szeménél és ezért csinálta. Egyébként valóban olyan a haja, hogy folyton csatozgatjuk, folyton a szemébe akar lógni. Kb. 5 percenként lehet kitűzni, amióta nincs frufruja, mert valahogy nagyon sima és csúszik. (Nem hiszem, hogy ez az utóbbi a magyarázat, de ő ezt mondta.)

2014. aug. 4. 22:46
 4/27 anonim ***** válasza:
100%
Trichotillománia a neve es pszichiátriai kezelést igényel. Az en lányom a hajt tépkedi, mar kopasz a feje tetején..... Eddig nem derült ki, mi az oka, általában stressz helyzetet "kezel" ezzel a beteg, aztan annyira rögzülni, hogy eszre sem veszi.....
2014. aug. 5. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
0%
Igen mindenképp pszhiátriára kell mennie a gyereknek és ara is készülj fel hogy a szakorvosi pszhiáter beutalja azonnal a pszhitriai ofekvöbeteg osztályra. Sajnálom de tapasztalatból írom ott beállitják a gyógyszereit és zárt a pszhiátria 3 hétig biztos nemfogják kiengedni.
2014. aug. 15. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
Minek rémisztgetésnek, utolso? Dehogy fektetik be. Az en gyerekemet se fektették be. Sot, gyogyszert sem kap, helyette pszichiáterhez járunk.
2014. aug. 16. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
0%
Azért mert ez az igazság nekem volt egy ismerösöm aki a szemeit nyomkodta igenis befekteték és minimum 3 féle gyogyszert adtak neki.Mond szerinted normális dolog hogy valakinek fél szemöldöke van vagy összevissza belevan tépkedve? Nagyon sajnálom de akik látják a kislányt osztálytársak utcán emberek feltünik hogy nemnormális és nemvitázom ! A mi pszhiáter orvosunk ha ilyen állapotba meglát valakit azonnal utalja be a kórházba mért csinált ilyet a kisasszony most nemlenne ez azért csinálta csokolom mert a legdurvább emlebomlása van mert ilyet régen se csináltak az emberek.
2014. aug. 16. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Ja, van aki te lenyomja gyógyszerrel, van, aki meg megpróbál segiteni. Hal Istennek nekünk az utóbbi jutott es a kérdezőnek is javaslom, hogy -ha meg nem oldódott meg a problema- ne hagyja magat es ne befektetéssel meg gyógyszerrel kezdjenek.
2014. aug. 16. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
0%
Én nemvagyok pszhiáter de ez a gyermek akkor se normális hizs az édesanyja is elbeszélgetet vele és let eredménye ? Hát nem mert tovább folytata vagy adnék a csajnak olyan pofont hogy elege lenne de hiába aki elmebeteg az elmebeteg annak gyógyszer kell és kész !
2014. aug. 16. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
86%
Kar hogy anyád nem alkalmazta ezt a módszert, utolso.
2014. aug. 16. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!