Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit adjak tejérzékeny kislányo...

Mit adjak tejérzékeny kislányomnak?

Figyelt kérdés
Kiderült 17 hónapos lányomról hogy tejallergiás.Tippeket szeretnék kérni hogy ti mit adtok reggelire,nasizni gyerkőcötöknek.Kihagyjátok a joghurtot,túrót,túrórudit vagy laktózmenteset vesztek.Reggel este kakaót ivott,azt tápszerrel tudom pótolni.Van egy 6 éves tesója és amit ő eszik abból sokat nem kaphat így gondba vagyok hogy mik azok amit adhatok a kicsinek és a nagynak is tejmentesen.
2014. okt. 9. 10:08
 1/1 anonim ***** válasza:
Laktózmenteset veszek a laktózérzékeny gyerekemnek, tejmentesen étkezik a tejfehérje allergiás gyerekem. Nem keverendő a kettő! Az utóbbinek laktózmentes is tiltott! Konkrétan mit szeretnél pótolni, amiben segíthetünk? Sok tejmentes dolog van, margarinok közül a liga és a waya, felvágottak közül az efef és a pick sertéspárizsi. Efefnek sok tejmentes terméke van. Nézni kell a cimkéket nagyon. Tápszerrel tudsz főzni, habarást készíteni. De használhatsz zabtejet is hozzá (vagy ami tetszik, rizstej, kókusztej). Túró rudit helyettesíti a geszti eszti vagy geszti marci. Boci étcsokinak van tejmentese is. Kekszek közül a zabfalatok nálunk nagy sláger vagy a győri belvita mézzel mogyoróval. Urbán & urbán termékei is javarészt jók szoktak lenni,én legalábbis szoktam találni. Sajtot helyettesítheted violife növényi sajttal, bioüzletekben szerezhető be. Túró helyett kölestúrót lehet készíteni, erről találsz receptet a neten. Zabpehelyből nagyon finom kekszeket lehet készíteni, sőt zabtejet te is tudsz, ez is nagyon finom, a tejbegríz belőle isteni. Pudingot időnként kap: szójapudingot, de ezt csínnyán, mert könnyen keresztallergia alakulhat ki.
2014. okt. 9. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!