Rühesség csecsemőknél?

Figyelt kérdés

A hétvégén vendégségben voltunk, ott is aludtunk 4 hónapos kislányommal. Most telefonáltak, hogy ma derült ki, hogy rühesek, valószínűleg a gyerekek hozták haza az oviból.

Nekem mit kell tennem, hátha még megelőzhetjük.

A baba ágyneműjét lehúztam és mindent a szennyesbe tettem, ami hétvégén nálunk volt, holnap mosok vasalok.

Mi a teendő ilyenkor?



2014. okt. 28. 20:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi idősen ha nem kell, ne mérgezd. Körülötte moss-takaríts, de őt magát ha lehet ne kezeld csak ha van diganózis.


És orvos, nézze meg van-e valami, labilis immunrendszer, jobb biztosra tudni.

2014. okt. 28. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sajnos tapasztalatból ismerem a rühességet. Anno én a suliból vittem haza, mindenkit megfertőztem otthon. Nekünk nagyon nehéz volt kiirtani, a bátyám és én kórházba is kerültünk, mert az elején a doki nem ismerte fel, félrekezelt, és olyan súlyos bőrtüneteink voltak, hogy csak a kórházi kezelés segített. Addig a teljes lakást fertőtlenítették, még a kutyát is. Mosni csak egy bizonyos szerrel moshattuk a ruháinkat, amiket aztán 3 napig pihentetni kellett, hogy a durva fertőtlenítőszer elpárologjon a textíliából. Szval a rühesség nagyon nem vicc, nagyon makacs, iszonyatosan kellemetlen tud lenni, úgyhogy feltétlenül menjetek el mindannyian egy nagyon bőrgyógyászhoz! Remélem, csak vaklárma az egész!:-)
2014. okt. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Nagyon jó bőrgyógyászt akartam írni.

2014. okt. 28. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
TEsóm a kórház koraszülött osztályán kapta meg, pár hét alatt kikezelték, senki nem kapta meg otthon. Amikor nálunk a párom kistesója vendégeskedett, már itt volt pár napja, mire kiderült, hogy miért is vakarózik ennyire... Én nem kerítettem túl nagy feneket a dolognak, pedig szülés előtt voltam, úgyhogy marhára nem hiányzott volna. Novascabin a lötty neve, recept nélkül is lehet kapni patikában, azzal kenegettem végig a kislányt, meg vettem Bábolna Bio permetszert, azzal lefújtam az ülőgarnitúrát, ágyat meg a szőnyegeket, ágyneműk, ruhák 60 fokon kimosva, és nem történt semmi szerencsére, ez az oldat kiirtotta a dögöket a kislány bőréről is. Egyszer pedig az egyik cicánk füle is rühes lett, ő kapott az állatorvostól injekció kúrát, de még akkor sem terjedt át ránk. Oda kell figyelni, de szerintem nem lesz semmi gond.
2014. okt. 28. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi nektek, mert kicsit bepánikoltam.

persze mosás takarítás az alap, és hívom ma a gyerekorvost is.

2014. okt. 29. 06:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!