Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 napja magas láz 2 évesnél....

3 napja magas láz 2 évesnél. Mitől?

Figyelt kérdés
Hétfő hajnal óta 38.5+39.7 kott van a laza. 2 évesemnek. Orvosnal hetfon es ma is voltunk. Ma azt mondta, hogy az antibiotikum hatni fog majd. Vannak láztalan hogy órái a kicsinek, de délutántól mindig felszökik 39 fölé. Mar hűtőfürdoztem is ketszer. Most is fürdőztem, igy lett 38.5. Adtam mert st neki nurofent, ez biztosan lejjebb viszi. Sosem volt meg 3 napig lazas, nem ertem miert nem mulik el tartosan neki. Az új rvos azt mondta ha pentek hajnalban indul s lazas meg, vigyem vissza megint. A sírás hataran vagyok, nem ertem meg, miert nem mulil el nekim egy sima torokgyulladasos megfazasnak igy kell lezajlania???

2014. okt. 29. 20:33
 1/4 anonim ***** válasza:

a háromnapos láz lehet talán (keress rá gugléba, én sem tudom pontosan, hogy is működik... de nem komoly, egy vírus okozza, 3 napig magas láz és a negyedik napra megjelenő kiütés a tünete)


elég gyakori, hogy három napon keresztül lázasak a gyerekek, az, hogy mennyire, típustól is függ. az én kisfiam max. 38,5 szokott lenni, de egy ismerősöm kisfia rendre 39 fokig lázasodik be.


a gyerek láza mindig valami vírusos, bakteriális, parazitafertőzés kísérőtünete, és a láz segít a "betolakodó" legyőzésében. azért ez a harc három napnál tovább nem szokott tartani, ezért ha nem múlik el, vissza kell menni az orvoshoz, de én a helyedben bíznék abban, hogy holnapra már elmúlik.


ha torokgyulladás, akkor az antibiotikum elég gyorsan segít amúgy is. kábé két három szem után már hat. szóval ne aggódj!

2014. okt. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen volt minden torok-i8lletve mandulagyulladás. Szintén 2 éves. Egyszer 10 nap láz után kórházba is kellett vinni mert kiszáradt. Én is sokat sírtam. Miután meggyógyult, kezdj el neki adni Cebion multivitamint, nálunk 3 hónap után biztosan elérte a hatását mert a bölcsiben 4 gyerek nem volt beteg, egyik a fiam. Előtte folyton kórházban kötöttünk ki (4 hónap alatt 3-szor) magas lázzal és torokgyulladással.
2014. okt. 30. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem lázas tipus, eddig 2szer volt lázas, amiből egyszer antibiotikumra már másnapra lement neki, egyszer pedig 1 napos láza volt. Betegesnek sem beteges, amit elkap viszonylag gyakrabban az a hasmenéses vírus.

Ma reggel még 39 volt neki, de napközben lejjebb ment, most 38,4-et mértem neki. Meglátjuk ezt az éjjelt, ha holnapra pöttyös lesz, akkor ez a 3 napos láz volt. Remélem legalábbis hogy ez lesz.

Kedves második, sajnálom a ti eseteteket,a c vitamin sokat használ, én is észevettem.

2014. okt. 30. 17:27
 4/4 anonim ***** válasza:

Nálunk amikor ilyen magas volt a láza jó kis mandulagyulladása volt ès antibiotikum !!

a 3 napos láz a 3.inkàbb 4. Napra apró pici pötty ès elmúlik !!

2015. ápr. 7. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!