Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Szerintetek ez normális? Én...

Szerintetek ez normális? Én aggódok túlságosan? Lesz egy felvétel ( sajnos az a dokik látogatása után készült )

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=uXKprSyzcJs


Itt egy link amin a 7 hetes kisfiam hallható,ennyire szörcsög-sípol alvás közben. Amúgy nem csak alvás közben hanem ébren is sípol csak akkor kevésbé. A házi orvos még a tüdejét sem hallgatta meg. Ránézésre azt mondta,hogy Ő egy egészséges,vidám gyerek. Sőt inkább leteremtett,hogy ilyen időben minek viszem ki ( hozom el a hozzá )a lakásból. Tegnap nem hagyott nyugodni a dolog és a fül-orr gégészetre is elvittem. Ahol szintén a lekezelő ,, első gyerek?,, kérdés fogadott a ,,még egy túl aggódó anyuka,, mosollyal társulva amikor meghallották,hogy mi a panasz. Sajnos egyik orvos jelenlétében sem szörcsögött a fiam,így nem hallották miről is van szó,mitől ijedek meg amint meghallom. Születésétől kezdve ilyen neki. Volt,hogy látszott rajta,hogy kapkod a levegő után,fullad.

Van,hogy nem is tud aludni annyira szörcsög,mert megijed a saját szörcsögésétől és felriad. Sőt van,hogy szopizni sem tud mert nem kap levegőt,hallom,hogy el van dugulva az orra. Naponta szívjuk,de semmi nem jön belőle szinte ( bár 2-3 naponta ilyen száraz nagy darabkák,kár fél cm-res jönnek ki mintha bőr lenne ) Párásítunk is mert a házi doki szerint száraz lehet a levegő a lakásban. Tanács ? Tényleg ne aggódjak ? Vagy vigyem más dokihoz ? Amúgy nekem és a férjemnek is orrsövényferdülése van ( ha meg vagyunk fázva mi is így szörcsögünk ) és én pl mindig csak nyitott szájjal tudok aludni mert az orromon annyira nem kapok levegőt.



2014. nov. 27. 16:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
49%

én nem hallok olyat ami orvost igényelne. ezért tényleg nem kéne betegek közé vinni :)

enyém akkor szörcsögött mikor szopi után vízszintesen feküdt, az orrában volt anyatej, ha kiszívtam neki akkor kis tej jött belőle :D nekik még nem zár a garatuknál, ezért megy az orrába is tej ha mohó

2014. nov. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
szerintem rosszul hangzik :(
2014. nov. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem sem hangzik túl jól.
2014. nov. 27. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezt mutasd meg a dokinak! De ne a háziorvosnak, hanem a fül-orr gégésznek.
2014. nov. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Voltunk gégészeten is tegnap,de 1 pillanat alatt kirakott a rendelőből a nő ( 2 és fél óra várakozás után ). Megvizsgálni alig tudta mivel kapálózott és ordított. Azért is kérdezősködök itt,hogy mi számít normálnak és mi az amikor már aggódhatok. Úgy tudom van kifejezetten csecsemő fül-orr gégészet csak oda beutaló kell amit a házi doki nem fog adni mert csak mosolyogva legyint és csak egy aggódó anyukának tart és alaptalanul nem ad beutalót :( Lehet magán rendelésre kellene vinnem...
2014. nov. 27. 17:37
 6/15 anonim ***** válasza:

Előfordul csecsemőknél ilyen stridoros légzés. Nem fognak az orvosok vele semmit sem csinálni, maximum azt mondják rá, hogy elnövi egy éves korára.


De ha ilyen nehezen megy a kommunikáció a házi-gyerekorvossal, akkor jelentkezzetek át egy másikhoz. Vagy legyél magabiztosabb, kicsit "erőszakosabb". Ami nem azt jelenti, hogy a saját igazadat hajtogasd, mert te nem vagy orvos. Hanem addig ne gyere ki a rendelőből, amíg nem magyarázza el a dolgokat, okokat. Addig ismételgesd határozottan a kérdést, míg nem válaszol rendesen. Illetve az az alap, hogy meghallgatja a tüdejét.

2014. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Teljesen normális hang, igaza van az elsőnek.

A lányom is szörcsögött így az első hetekben főleg szoptatás után a tej miatt, valamint sajnos már nem emlékszem jól rá, de valami még ürül a születés utáni hetekben a tüdejéből, ez is okoz szörcsögő hangot.

Szívd neki ha nagyon szörcsög, de valóban ne aggódj.

2014. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt hasonló, de ennyire talán nem szörcsögött.

5 hetesen kezdődött, akkor náthás volt, de a szörcsögés nem múlt el. Orrszívóval nem jött semmi. A háziorvos velem sem foglalkozott ezért elvittem 2 másikhoz. Azt mondták, szűkek az orrjáratai, idővel elmúlik, kinövi. Tovább kerestem, meg akartam mutatni mégegy orvosnak (falun lakunk itt csak egy van, szóval ez nem olyan egyszerű) Mire ajánlottak valakit, már nem volt rá szükség, fel sem hívtam. 3 hónapos volt mire teljesen elmúlt a szörcsögés.

2014. nov. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nos akkor én leírom,a lányom asztmás 2 hónapos korától,és ő vette így a levegőt amikor fulladt,Pulmonológia,és ne hagyd magad lerázni,mivel ilyen pici ha teheted magán rendelésre vidd el,ez nem normális szörcsögés,mondom én akinek a lánya asztmás,és most is hörgőgyulladása van és sipól.

Menj és ne hagyd magad.

2014. nov. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Komolyan eszem megáll néha a háziorvosoktól...ne hagyd magad lerázni, vagy vidd el magánrendelésre, ha máshogy nem megy!
2014. nov. 28. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!