Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » S. O. S. KRUPP, éjjel a 3 és...

S. O. S. KRUPP, éjjel a 3 és fél éves kislányom befulladt, gyorsan udvarra vitte a férjem, majd du lesz gyerekorvos addig adjak köptetöt vagy nem szabad? 3 oráig sok idö van

Figyelt kérdés
kivitte a férjem kb 5 percig tartott,de hányt közben,borzalnas volt..közben feltörtem egy calcimusk ampullát,felét megitta,bekapcsoltuk a hidegpárásitot, levettük a fütést. Kupot nem adtuk be jobban lett. Ma viszomt elvinném dokihoz de délutános.addig mit tegyek hogy jobnan legyen,adhatok neki ambroxolt,vagy mit tegyek sokat számitana valami mert 3 kor lesz doki.
2014. dec. 15. 08:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ügyelet nincs?
2014. dec. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Párásítsatok salvus vízzel, gyakran szellőztessetek, mert a hideg levegő jót tesz, fenistil csepp is mehet.
2014. dec. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Adhatsz ambroxolt nyugodtan, de az a legkevesebb, sokkal fontosabb a calcimusc és a Fenistil- csepp ha van, a hidegpárásító is nagyon jó dolog, meg délelőtt sétáljatok egy nagyot, mert a hideg kinti levegő még jobb.

Mennyi idős? Ha van kúpotok otthon, akkor azért nyugodtan lehetsz. Nekünk is jó egy éve fel van írva a kúp, mert már tavaly télen volt hogy ugatósan köhögött, de csak most novemberben fulladt be először, akkor használtuk az első kúpot, sípolva lélegzett, köhögött az éjszaka közepén, de hamar használt a kúp, azóta nekünk is kéznél van minden.

Ne ess kétségbe és jobbulást nektek!

2014. dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Fenistil nincs otthon,adtam reggel is fél calcimuscot,itatom,teát ihat vagy ilyenkor a meleg nem jo?
2014. dec. 15. 10:29
 5/13 anonim ***** válasza:
Szia! Én ilyenkor reggel délbe köptető, (ambroxol teva) meg adok még nurofen szirupot, 2x1 vagy 3x1-et, és estére sinecod szirupot, hogy ne köhögjön, de ez nálunk este nem vált már be, mert hányásig köhögött (16 hónapos) és kapott még theofillines kúpot, de azt meg utálom, mert attól nagyon nyugtalan és ideges lesz, de hörgőtágító hatása van, hogy ne fulladjon be. Szóval valami ilyet keress neki. Még ventolint is szoktak adni, az nekünk is van a nagy lánynak, de ilyen bébi maszkom nincs hozzá. Vagy beroduál csepp is hörgőtágító, de azt is inhalátorral kell bevenni. Hol laktok?
2014. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Egyébként én inkább párás fürdőszobába vinném, bele is ülhet a kádva mert a pára segít , hogy könnyebben vegyen levegőt. Nekünk ez vált be.
2014. dec. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Vigyázat! Amiről az 5-ös válaszoló ír, az nem kruppos fulladás, hanem bronchitises probléma, hörgőgyulladás, hörghurut, vagy asztmás érintettség.

A krupp nem a tüdőnél okoz gondot, hanem a gége nyálkahártyája duzzad be, ez okoz köhögést és légzési nehézséget. Ezt a duzzanatot segít szüntetni a calcimusc, a Fenistil-csepp, ezen segít a köptető, sok folyadékkal.

Kruppos gyereknek TILOS SINECODOT ADNI, rontja a helyzetet!!!! Kruppos gyerek nem theofilines kúpot kap, hanem Rectodeltet.

Kérdező, ne adj neki semmilyen köhögéscsillapítót amíg orvos nem látja a gyereket! Majd az orvos eldönti, hogy krupp vagy nem krupp, addig csak az első válaszokban leírtak, calcimusc, köptető, hidegpárásítás.

2014. dec. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
köszi, ezt nem tudtam. bocsánat, így van az én gyerekemnek hörghurutos problémája van.
2014. dec. 15. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Semmi baj, de jó ha tudjuk a különbséget. Nekem a nagyobbik fiamnak sajnos mindkettő volt már jópárszor.
2014. dec. 15. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Fenistilt vettem.délben kapott,most alszik de köhög hidegpára mellett.17 re kell vinni dokihoz,irok mit mondott.
2014. dec. 15. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!