Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Audiológiai vizsgálat altatásban?

Audiológiai vizsgálat altatásban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Olyan anyukák tapasztalataira, tanácsára, segítségére lennék kíváncsi, akinek 2év körüli gyerkőce altatásos audiológiai vizsgálaton vett részt! Hogy zajlik egy ilyen vizsgálat? Megviseli-e a kisgyermeket? stb. Előre is köszönöm válaszaitokat!
2014. dec. 18. 14:17
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát ez nagyon fura. Az audiológián nem azt mérik, hogy milyen frekvenciákat/hangerőt hall és melyeket nem? Ezt altatásban hogyan lehet? Az enyémet ébren viszgálták.
2014. dec. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Doki azt mondta, ha nem együttműködő a gyermek, akkor altatásban csinálják. Nekem is fura volt....
2014. dec. 18. 14:33
 3/6 anonim ***** válasza:

minket is 2 évesen küldtek audiológiára beszéd késése miatt. hívtam a körzetes, mondták, hogy 2 éves korig vagy 3 éves kortól mehetünk, 2 évest nem vállalnak, mert nem együttműködő.

másikat kerestem aki fogadott és valóban nem volt együtt működő :D ők is felvetették az altatásost, de én elzárkóztam előle. az altatás veszély, egy ilyen pici vizsgálat miatt nem veszélyeztetem a gyermekem életét! :)

3 évesen simán megvizsgálták és kiderült, hogy rendben van a hallása.

bocs, hogy nem tudok segíteni, de ha nem olyan fontos, akkor ne vállaljátok. mi 2-3 éves kora között 2 havonta mentünk, hátha... ugye több vizsgálat volt, minden alkalommal 1-1 vizsgálat sikerült :)

2014. dec. 18. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Egyet tudok érteni, én sem engedném altatni csak ha elengedhetetlen. Szerintem amikor mi a Heim Pálban voltunk, nem volt még 3éves a lányom. Biztos, hogy nem. Tökéletesen aranyosan megvizsgálták altatás nélkül, játékosan. Az én kis hisztigép dacgombócom ügyesen együttműködött, mert játék volt neki az egész.
2014. dec. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, az altatástól én is parázok. Nem szívesen mennék bele. Lehet megpróbáljuk a normális altatásos nélküli vizsgálatot, hátha összejön......Bár a dackorszak kellős közepén járunk, talán csoda történik :) Köszi mindenkinek a hozzászólásokat !
2014. dec. 18. 14:53
 6/6 anonim ***** válasza:

Kaposváron már modernebb objektív hallásvizsgáló van (az országban máshol úgy tudom nincs még egy ilyen). Ott altatás nélkül is meg tudják csinálni ugyanazt az objektív hallásvizsgálatot, mint amit Pesten altatásban.

Ha van rá lehetőségetek, akkor inkább menjetek oda.


Saját tapasztalatom nincs, nem tudom pontosan ilyenkor hogyan altatják őket, lehet hogy csak bódítják vagy ilyesmi, nem tudom.

Az én fiamat műtét miatt altatták, de az mély altatás volt, a szer ilyenkor teljesen lebénítja a légzőizmokat is, és gépi lélegeztetésen van a műtét közben. Szerencsére nem volt gond az ébresztés során, rögtön újra magától vette a levegőt, amint kivették a tubust. Viszont altatás előtt már órákkal nem ehetett, nem ihatott (6 hónapos volt, szóval neki elmagyarázni sem lehetett hogy miért), és ébresztés után is még 2 óráig nem ihatott, és utána is még attól kellett tartani, hogy hányhat.

2014. dec. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!