Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi kólát szoktatok adni a...

Mennyi kólát szoktatok adni a hányós gyereknek, hogy csillapodjon a hányás?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kisfiam és a teát és az anyatejet is kihányta. :(
2015. jan. 25. 09:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Semennyit. Soha nem adtam ezért kólát.

Teát hűtöttem neki és kortyolgatva kapta. Tehát pár korty hideg tea, plusz ugye ha nagyon vészes hányásról volt szó és direkt mondta a gyerekorvos, hogy adjak neki hányás elleni kúpot, akkor azt kapott. Egyébként pedig diétáztatva volt, tehát háztartási keksz, ropi, pirítós, főtt krumpli, párolt rizs. Ilyenkor a tejet, tejterméket abszolút kihagytuk. És ugye a folyadék kortyolgatása. Plusz probiotikum, nekünk a Normaflore vált be és abból ilyenkor dupla ampullával kapott.

És így nem hányt ki semmit.

2015. jan. 25. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem a védőnő azt tanácsolta,hogy 1-2 decit töltsek pohárba és keverjem ki a szénsavat belőle,és 1 fél órával később 1 kortyot adjak neki. Én még a 3 éves fiamon nem mertem kipróbálni,de a párom rendszeresen használja,ha valami ilyen vírust össze szed,és neki használ
2015. jan. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én nem adnék neki colát, nem neki való.

Van hányásra kúp, meg b6 ezeket az orvos fel tudja írni.

Sőt van olyan por amit belekeversz valamibe, innivalóba és véd a kiszáradástól.

2015. jan. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

2-es vagyok,igaza van a 3.válaszolónak :)

Smecta por a neve. Pont tegnap pakolászás közben találtam én is itthon. Mi ezt rotavírusnál használtuk,mert semmi nem volt jó a hasmenésre,és ez még a sót is pótolja. Van 10 és 30 db-os kiszerelés. A 10 db-os 1400 ft körül van és recept nélkül lehet venni a gyógyszertárakban. Mi 1 darabot használtunk el belőle,és megszüntette a problémát

2015. jan. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
3 gyerekem van, csak ezért tartunk itthon kólát. Ősszel volt utoljára ilyen járvány nálunk. A 6 és a 3 évesemben csak ez maradt meg. Kaptak 1 pohárral hidegen, a szénsavat is csak épphogy valamennyire kevertem ki. Annyit ittak, amennyi jól esett nekik. 1liter fogyott el 2nap alatt. Nekünk bevált. Az 1 évesemnek nem mertem adni.
2015. jan. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyszerre nem sokat. Kb 1 decit keverj ki, legyen hideg, és apró kortyokban add.

5 múlt a fiam, és neki eddig mindig segített a kóla. Mellette persze kapott mást is, de a smectát úgy kihányta, mint a huzat

2015. jan. 25. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!