Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyerekem férges lett. Holnap...

Gyerekem férges lett. Holnap viszem orvoshoz. Mire számítsak, kb meddig nem mehet közösségbe? Se kutyánk, se macskánk, mit tehetek, hogy máskor megóvjam az ilyenektől?

Figyelt kérdés
Szerintem tisztaságban élünk, rendesen mosunk kezet wc használat után, evés előtt.....Hogyan lehet ezt kiküszöbölni, hogy máskor ne szedjen össze ilyet? Testvérénél nem tapasztaltam semmit, pedig mindig egy helyen játszanak(kivéve az óvoda)

2015. febr. 8. 14:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Ettől jobban nemigen tudod megvédeni, ha eddig is ügyeltetek a higiéniára.

Akár az óvoda udvarán is bekaphatott valamit a szájába amin fertőzött kutya/macskaürülék volt, vagy séta közben veled, ezt nem lehet tudni.

2015. febr. 8. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lányom egyszer kapott rá gyógyszert, bár szerintem más baja volt. Ha jól emlékszem egy hét különbséggel kellett (volna) beadni neki egy-egy szem gyógyszert, tehát annál nem valószínű hogy tovább kell otthon maradnia.
2015. febr. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Amikor én kiskoromban (szintén ovi) férges lettem, akkor 2 hétig nem mehettem oviba. Székletmintát is kellett vinnie anyunak 2× is ellenőrzésre.

Amikor meg tetvesek lettünk az iskolában (általános 1. osztály), akkor is 2 hétig voltunk otthon.

2015. febr. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég hétköznapi dolog, ne aggódj. Anno 4 napig kellett a lányomnak itthon maradni. Vermox-ot kapott rá. Az ágyneműjét mosd ki legalább 60 fokon. Tedd ki erre a hűvös levegőre száradni. Nálunk most jól fúj a szél...


A körmeit vágd rövidre.

2015. febr. 8. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!