Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kisfiamnak kissé vashiánya...

Kisfiamnak kissé vashiánya van a doktornő felirt Maltofer Fol tbl?

Figyelt kérdés

Viszont elolvastam a neten ès a nem is adható 12 èves kor alatti gyereknek , most akkor mi van merjem adni neki!!

Napi felet irt fel!


2015. márc. 6. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Nekünk szirupot ìrtak fel. Kèrdezz rá! Kisgyereknél szerintem jobb is.
2015. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem addig ne add be neki, amíg nem szóltál erről a dokinak, aki felírta, lehet csak elkerülte a figyelmét, de lehet jól indokkal adta még is csak.


Vashiányt természetes módon kezelném inkább, cékla kristályra keress rá neten, az én vérszegénységem attól múlt el.

2015. márc. 6. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem hinnèm hogy elkerülte a figyelmèt mert mèg kèrdezte is hány kg erre mondta hogy egy felet adjak neki naponta
2015. márc. 6. 21:50
 4/9 anonim ***** válasza:
A betegtájékoztatóban is ez van? (Mert nem szeretik valahogy a 'net' szót....tapasztalat). Ha igen akkor én megkérdezném hogy miért ezt írta fel. Nem támadólag csak érdeklődve. Az én fiam 5 hónaposan kezdett el vasat szedni, aktiferrin cseppet. Abban meg ha jól emlékszem 12 éves korig írja az adagolást. Mennyi idős a fiad és mennyi ideig kéne szednie ezt a tablettát?
2015. márc. 6. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem arra gondoltam, hogy a gyermek korát vagy adatait nem figyelhette, hanem ha tényleg a betegtájékoztatóba is benne van arra esetleg nem emlékezhetett. Pl. nekem laktóz allergiám van, írt fel nekem is a doki gyógyszert, azt tudta is, hogy nem szedhetek laktóz tartalmú gyógyszert mi is beszéltünk róla, aztán kiváltottam a gyógyszert és ugyan olyat keresett amire úgy emlékezett, hogy abba nincs laktóz, de végül volt. Én szóltam a dokinak, ő korrigált, tehát ilyesmi "feledékenységre" gondoltam ez alatt. Amúgy amit írtak előzőleg, ha csak neten írták és a betegtájékoztatóba nincs ilyen a netes tájékoztatóval tényleg ne foglalkozz.

De szerintem hívd fel holnap a dokit, az a legtisztább, addig ne add be neki, baja nem hinném, hogy abból lenne, hogyha csak a dokival való beszélés után adod be a kisfiadnak.

2015. márc. 6. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a kisfiad? Lehet, hogy a doktornő direkt írta ezt, mert hatásosabbnak gondolja, mint az Aktiferrin cseppet, vagy tudja, hogy a gyerek szívesebben vesz be tablettát.

Az Algopyrin betegtájékoztatójában például az van, hogy 15 éves kor alatt csak szigorú orvosi felügyelet mellett adható, itt a gyk-n meg már sokszor olvastam, hogy 5 éves gyereknek adnak felet orvosi utasításra.

2015. márc. 7. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Augusztusban tölti a 7.èvet!

ès ez a doboz 2 hónapra lenne elèg mivel vèrvètel nem volt mert nem gondolja nagyon vèszesnek a dokinő, mert csak mint olyan a vashiányának a sápadság a tünete!

2015. márc. 7. 07:29
 8/9 anonim ***** válasza:
Vérvétel nélkül én nem szívesen adnám. Nagyobbik lányomnál vérszegénységre gyanakodtunk, mert sápadt volt és fáradékony, de a vérvételnél kiderült, hogy nincs vashiánya. Kisebbik lányom meg nem sápadt, egy betegségnél, vérvételnél mégis az derült ki, hogy enyhe vashiánya van. És a túl sok vas sem jó!
2015. márc. 7. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ!

Na nem baj akkor majd minden másnap adok egy felet nem minden nap , akkor csak lehet baj!!

2015. márc. 7. 08:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!