Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 3 hónapos a kisfiam. Refluxos,...

Anna7773 kérdése:

3 hónapos a kisfiam. Refluxos, már a 3. tápszer után a 4. et katuk. Most a Milumil Pregomint plusz Nutritont és Gastrotuss baby-t. Ezt ma kaptuk. Pár napja köhög. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Először beba-t kaptunk,de attól 2 hétig ordibált és fogyott.utána milumil komfort 1 et, (sötétzöld hasmenése volt tőle)hasfájásra kaptuk,de nem szűnt meg és rengeteget bukott,majdnem minden kijött csak kicsi maradt meg.így kaptunk milumil ar optimat. Attól napi 7x volt széklete és világos volt mint a tápszer,fájt ettől is a hasa ezért ajánlottak hozzá colief cseppet,hátha a tejcukor a hibás.jó volt de nem az igazi.a kisfiam ugyan úgy bukott és kaja után 2 órával is jött ki sav.(azt is mondták hogy gyakrabban etessem ,na az sem vált be)pár napja kicsiket köhécselt ,azt hittem azért mert feljött a sav, de egyre rosszabb lett,főleg amikor elalszik mélyen(refluxos párnánk van,10 cm es ) ,akkor köhög nagyon (még ha kézben van akkor is),de nem szárazon.orvosnál voltunk és azt mondta, hogy szép a torka és a tüdeje is tiszta.Legalább 1 órát tartjuk evés után és vízszintesen alig van ,mindig a refluxos párnán alszik.szerencsére van sok segítségem sokat van kézben.Ma kezdtük el az új tápszert(Milumil Pregomin) a sűrítővel (nutrilon),de mire megenné a gastrotusst elalszik.be lehet adni 2 evés között vagy a tápszerbe?:( Lehet a köhögés tejfehérje allergiától?a lehető legjobbat akarom,de úgy érzem sötétben tapogatózunk.most alvás közben min. 4x köhögött ,de mindig azt kapom hogy anyuka" túlaggódja".De az vesse rám az első követ ,aki nem aggódna,már a 4 . tápszernél tartunk és semmi változás nincs,de tovább nem küldenek, hogy gastroenteorologus nézze meg a bébit,mert "túlaggódom".Mit csináljak?Más mit tenne a helyemben?tudom hogy 1 fél nap alatt nem tesz csodát de aggódom a köhögés miatt.
2015. ápr. 17. 15:54
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
Vidd másik orvoshoz. Ne törődj bele mit mond az orvos, ha te aggódsz. Egy vélemény nem vélemény. Ha már mindketten ugyanazt mondják akkor megnyugodhatsz.
2015. ápr. 17. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
a köhögés reflux tünet. marja a torkát,ezért köhög. minnél idősebb lesz,annál többet fog amíg nem múlik neki a reflux. viszont az száraz köhögés,neki meg nem. ezért jobb lenne ha másik orvos is megnézné. főleg ha leteszed,vízsszintbe. nekem hányásos bukásokra már gyógyszert kapott,savcsökkentőt. nem tudom nálatok mennyire rossz a helyzet. sűrísd be úgy a kaját,hogy azért megegye még,de elég sűrű legyen. jó alapos büfi után tedd csak le. gasztoshoz 8 hónap alattit nem küldenek. semmiért. volt olyan baba,aki véreset kakilt,azt se küldték el. mert nagyon megviselné őket a kivizsgálás,nincsenek olyan vastag beleik sem,hogy lehessen tükrözni. heim pálba kb 200-an vannak a várólistán,mi sorra kerültünk volna fél év múlva kb. max magánhoz viheted el,kihagyva a tükrözéseket.
2015. ápr. 17. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Azért köhög, mert feljön a sav. Sokkal rosszabb lesz ha nincs kezelve. Sűrísd alaposan, ha nem fogja a hasát 120 milibe akár 4 adagolókanál is mehet. Jelentsd be magángasztróshoz, adni fog savlekötőt, sokat fog jelenteni. Súlyos esetekben motiliumot is kap, nálunk mindkettő ette, mert odáig jutottunk, hogy kimarta a nyelőcsövét a sav és nem vett álmában levegőt. Nem játék, gasztróshoz menni azonnal!
2015. ápr. 17. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat mindenkinek!Mindenképp elvisszük,nagyon félek.Mennyi időközönként etettetek?Most hányta ki az esti adagot napközben elvoltunk ,de elkezdett köhögni és sugárba kijött.Van ügyeleten gasztroenteorologus?Baranya megyében .Ismer valaki magánba akár?
2015. ápr. 17. 20:41
 5/24 anonim ***** válasza:

Csongrád megyében tudok, itt még pestiekkel is találkoztam.

A lényeg sokszor keveset kapjon, 3 óránként inkább kevesebbet. Emeld meg a kiságy fej felőli részét, 2-2 szótárt tegyél a lába alá. Sokat legyen büfiző pózba. Sűrísd amennyire csak tudod a kaját. Egyelőre ennyit tehetsz. Majd a savlekötő megteszi a hatását utána ha kaptok. Ha magánba mentek úgy tudod meggyorsítani hogy kapj időpontot, hogy elmondod vígazstalhatatlanul sír, ilynekor nem a sor végére tesznek általában.

2015. ápr. 18. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

3as és lehetett látni,hogy kimarta vagy csak halottad,hogy köhög? most ezen fogok görcsölni...

kérdezőén aztán mindenféle időrendszert próbáltam,gyógyszer nélkül kitörölhettem velük,úgy hú de nagyon egyik se használt. de az biztos,hogy inkább sűrűbben kevesebbet,ha egyszerre benyakal másfél decit, tuti egy deci visszaköszön. ilyenkor tényleg jobb tartani a 3 órát,ne olyan mohón sokat egyen. reggel meg ha nagyon mohó lenne,vedd el tőle a felénél és büfiztesd evés közbe is. előbb nincs értelme,az éhségtől csak jobban veti rá magát utána,de a felénél már talán nem. sajnos ott nem ismerek orvost,mi pest megyében vagyunk. a sűrítővel ha trükközl,jó ha veszel nagyobb etetőcumikat is. ha a leírtnál többet teszel bele,nem fog átmenni csak a 6+-oson. vagy adod kanállal. macerás az elején amíg tanulják, de 2 hét múlva nem győzől kanalazni,befalja annyi idő alatt mint az üvegből. ha adsz vízet,teát azt ne egyből evés után,nekünk az jön vissza a legkönnyebben mert ugye jó híg. valahogy 2 evés közöttre időzísd. ha kap savcsökkentőt,tényleg jobb lesz a helyzet. na nem egyből,nekünk kellett pár nap,egy hét mire jobb lett,már itt bosszankodtam,hogy nem igaz,hogy nem használ. most pár nap el is tudom hagyni,aztán adom megint. nem kell már neki állandóan. nektek is biztos javulni fog majd

2015. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
2es voltam
2015. ápr. 18. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

Folyton sírt,feszenget majd úgy döntött levegőt sem vesz a fájdalomtól


Vizet -teát ne adj! Nem hal szomjan ne aggódj, de ezek pillanatok alatt felszaladnak. Lehet észre sem veszed, mert "csak" felszalad a torkáig, de marni fog.Nekem mindkét gyerekem refluxos volt 8-9hónapos koráig í folyadék csak és kizárólag tápszer volt (anyatej hiányában). Később sűrű gyümilé, de az is sűrítve volt.

Ha elhagyod a savlekötőt, sajnos újra visszaestek, kicsit tovább kell használni, de nem árt neki.

2015. ápr. 18. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
szegényke :-( hát én muszáj vagyok adni neki plussz folyadékot,mert egyszerűen tök szomjas. tej nincs annyi,hogy fedezze neki,ha meg tápszerrel tömném tényleg gurulna,mert elég jó súlyba van :-) de nekem már 8 hónapos lesz, a kérdezőnek még csak 3,evésük nincs kiváltva,nekik tényleg nem szükséges. 1deci teába/vízbe mennyi sűrítőt tettél?
2015. ápr. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Semennyit mert nem adtam neki vizet teát. Csak már akkor, amikor az előbb is írtam, amikor már többször evett szilárdat. De akkor sem kapott vizet, Gyümilét facsartam és abba tettem vagy szétfőzött rizst vagy 2-3 kanál sűrítőt.

Nálunk mondjuk nem játszott, hogy gurul, hiába volt tápszeres bármennyit is adhattam neki kis soványka volt mindkettő.

Lehet a kérdezőnél a pregomin tápszer jó lesz, sokszor a bukások a tejalapú tápszer is az egyik oka. De mindneképp szakorvos lássa. Én hittem a háziorvosnak egy darabig, jól meg is jártuk vele :(

2015. ápr. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!