Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hány fokos láznál viszitek a...

Hány fokos láznál viszitek a kicsit orvoshoz, vagy kórházba amikor nincs orvosi rendelés?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislányom, egy kicsit folyik az orra, tegnap estére belázasodott, kapott kúpot, 2óra elteltével csak ingadozott 37.8 - 38 között, 38,2 volt mikor bementünk vele a kórházba

Amikor lázas, kúpon kivűl, mivel és hogy próbáljátok meg enyhiteni a hőmérsékletét?


2015. jún. 5. 15:17
 1/6 anonim ***** válasza:
40 fok felett vinném orvoshoz, ha nem vinné le a kúp gyorsan. 39 fok alattival csak akkor, ha legalább három napja lázas.
2015. jún. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Én mindenféle lázzal azonnal orvoshoz viszem a gyerekeket.

Nem vagyok orvos, sem látnok, nem kínzom a gyereket, vagy alkalmazok ráolvasást, hátha magától elmúlik minden.

A láz betegség jele, a kicsi szervezet könnyebben kiszárad (ráadásul nálunk a lázas állapot egyben folyamatos hányást is jelent), mondja meg az orvos, hogy mi a baj.

Szerencsére eddig a kúp mindig hatott, egyszer volt, hogy a nagyobb fiamnak sehogyan se sikerült levinni, a doktornő injekcióban adta a lázcsillapítót, az már hatott.

2015. jún. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egyszer vittem 40 fok felett, akkor is lecsesztek, hogy nekem kell otthon csillapítani. Azóta nem viszem, háziorvoshoz igen, de akkor is csak akkor ha tartós a láz. 38 körüli láznak mindig örülök, mert azt nem is csillapítom, gyakorlatilag azzal legyőzi a bacikat és betegség se jön ki rajta. Hogy 4 hónapost vinnék-e, az lehet. Sose volt egyik gyerekem se 1 éves kora alatt lázas, de ilyen kis apróságot lehet vinnék, hisz még nem ismerem az immunrendszerét.Meg azért ők érzékenyebbek.D
2015. jún. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Te egy 4 hós babáról beszélsz, ennyi idösen valószínö én is elvittem volna orvoshoz.

De egy éves kor felett már ilyennel semmi képpen sem.

Láz 38,5 felett van hívatalosan. Emelkedett hömérséklet pedig 37,5-38,5 között.

Èn ha a gyerek jólérzi magát, nem sír és nem érzek neki fájdalmat akkor 39 körül adok csak csillapítot. Semmi mással nem csillapítom, a hidegvizes borogatás stb... nagyon veszélyes lehet, borogatást is csak 37 fokos kendövel vagy vizzel lehet csinálni, annál hidegebb nem lehet, de eléggé kinzás ez egy gyereknek.


Orvoshoz vagy ügyeletre akkor vinném, ha 39,5 fokos lázat nem tudom 1 óra után sem csillapítani, vagy is nem hat a gyógyszer, ha egymás után 3-4x 3 óránként felmegy a láza 39 fölé, ha 3 napnál tovább tart a láz. Vagy ha bármi más fura jelet látok, pl kiütés(nagylányom 2x volt idén skarlátos ami kiüessel és magas lázzal és pöttyös nyelvvel jár), többszöri hányás, vagy nagyon nagyon másképp viselkedik mint kellene.


De 1 év alatt még olyan kis gyengék akkor én is mentem gyakrabban.

2015. jún. 5. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ja, azért lettem lepontozva, mert én orvoshoz viszem a gyerekeimet betegség esetén, nem várom a csodát napokig?

Ha minden láznál 3 napot vártam volna, törölgetve őket, akkor valószínűleg már súlyos károsodásuk lenne, vagy nem is lennének.

Imádom, hogy az ember a saját gyerekeivel kapcsolatos saját tapasztalatait írja le, erre szart sem ér a válasza, mert más máshogy csinálja.

4 hónapos babát nem nézegetünk, meg várunk, hanem visszük az orvoshoz.

2015. jún. 5. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha 3-4 napon belül nem tudom kordában tartani a betegséget, akkor megyünk. Az orvosom nem fél a láztól és ezt nekünk is külön elmondta. Akkor van gond, ha a gyerek rosszul van, nem akkor, amior sokat mutat a hőmérő.


[link]

2015. jún. 5. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!