Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Vetélés utáni magzati szövetta...

Vetélés utáni magzati szövettan eredmény?

Figyelt kérdés

21 hetesen volt egy spontán vetélésem,és a szövettan eredményt ma kaptam meg.Nagyon dem derül ki belőle semmi,de mondat nekem eléggé furcsa lehet abba lesz a megoldás a vetélésemre:( Az orvosomat neméremel mert szabadságon van hogy tőle kérdezzek.

A mikroszkópos leírás:

A placentából származó kimetszésekben szabályos magzatburok részletek,valamint magzatboholy átmetszetek jelennek meg, melyek némileg fibrotikusak. Közöttük minimális mennyiségű fibrithrombus látszik.A májban vérképzés látható,ill. egyes portalis mezők fibroticusan megvastagodtak.

Ezek a mondatok mire utalhatnak?

Aki tud egy kicsit is segíteni az kérem tegye meg mert keresem az okokat a babám elvesztésére, de nem találom:

( Köszönöm



2015. jún. 22. 21:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Először is nagyon sajnálom :(

Lehet butasagot írok,de én olvastam valahol,h ez valami mellkasi,radiológia betegség lehetett.De tényleg lehet,h keverem valami mással.Neked nen mondtak semmi mást?

2015. jún. 22. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nem semmit sem mondtak csak oda adták a szövettant.

Igen én is olvasgattam, csak ezt ugye a placentából állapították meg.

Azért nem értem, hogy ez utalhat valami betegségre de nálam vagy a babánál volt?

2015. jún. 22. 21:48
 3/6 anonim ***** válasza:

először is, borzasztóan sajnálom :(


nem akarok hülyeséget írni, de a fibrinthrombus, is thrombus. lehet bethrombotizált a méhlepény és esetleg így a baba nem kapott elég vért. vagy esetleg az egyik thrombus a köldökzsinóron keresztül átjutott és embóliát kapott a magzat.

tankönybven úgy volt, hogy a fibroticusságért a fibrinek a felelősek, amik a véralvadásértis.

van,hogy a méhlepény infarktust szenved és akkor vagy az egész lepény elhal, vagy egy része.

én a leírtak alapján ezeket tudnám elképzelni.

csak ennyi szövettani leírást kaptál?

2015. jún. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Kb másfél oldalas volt a szövettan, de az csak azt részltezi, hogy miket néztek a babám hogy kb minden szerve rendben volt korának megfelelő érettségűek voltak.

Ebbe a 3 mondatban találtam eltérést ami utalhat bajra.De a diagnózisban nem írtak semmi problémát.

2015. jún. 23. 08:06
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez inkább csak a patológusnak lényeges. A véleményhez és/vagy diagnózishoz mit írtak pontosan?
2015. jún. 23. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Diagnózis: A látott szöveti kép jobb vese multicysticus renalis dysplasiájának feleltethető meg. Egyéb szervek megtartott szöveti szerkzetet mutatnak.

Malignitásra utaló jel nincs.

Abortatum.

Ezek állnak benne, de a veséjét már a geneteikán is mondták, de ettől még élhetett volna csak többet kellett volna orvoshoz vinni azt mondták.

Valakinek valamilyen véleménye?

2015. jún. 23. 10:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!