A gyògyszertárban hallottam, hogy kicsi gyerekeknek immunerösìtés céljából lehet adni a Normaflort hétröl hétre szünet nélkül. Ez igaz?

Figyelt kérdés
2015. aug. 3. 22:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
általában csak antibiotikumos kezelés alatt és után javasolja a mi orvosunk, hogy helyreállítsa a bélflórát (amit az antibiotikum megbolygatott)
2015. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
*de jut eszembe én anno "csak úgy " is ettem, mert eléggé gyomorfájós voltam
2015. aug. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
*bocsi, de szóva úgy tudom bél baktériumokat(vag yilyesmit)tartalmaz, szerintem nem tanácsos felborítani a természetes egyensúlyt vele nyomósabb indok nélkü, mint az immunerősítés. arra vannak immunerősítők..
2015. aug. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Kislányom több, mint 1/2 évig kapta folyamatosan a probiotikumot. Nem a Normafloret, de másik 2 fajtát felváltva adtam neki. Orvosi tanácsra, immunerősítés céljából. A hatását szerencsére elérte, és az abbahagyása után, ami fokozatosa kevesebb adagot jelentett, sem tapasztaltunk semmi gondot.
2015. aug. 3. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nálunk enyhébb emésztési zavarra ajánlotta az orvos. Vannak gyerekeknek gyártott cuccok, de ugyanezt tartalmazzák, csak drágábbak.

Amikor szilárd ételek bevezetésénél egy darabig székrekedése volt (állítólag gyakori, ártalmatlan mellékhatása), akkor is ezt javasolta, be is vált.


Az immunrendszert nem erősíti. Immunrendszert erősíteni főkét három dologgal lehet:

1. Megfelelő, változatos táplálkozás, hogy minden nyomelem, rost biztosítva legyen.

2. Ésszerű keretek között hidegnek és melegnek is kitenni a gyereket, főleg a túlöltöztetés káros (kiszáradó nyálkahártya, könnyebben bejutnak a kórokozók).

3. Sok friss levegő, mozgás (ha már van akkora, hogy tud szaladgálni).


Alapvetően egészséges gyereknek ennyi elég. Aki pedig alapbetegséggel küzd, ott már az orvosi utasításokra kell hagyatkozni.

2015. aug. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Immunerősítésre teljesen felesleges adni, ha szeretnél egy kicsit rásegíteni, akkor egyen a gyerek több zöldséget, gyümölcsöt és mozogjon sokat a szabad levegőn.

Minden más kevesebbet ér.

2015. aug. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!