Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák, akiknél nem akart...

Anyukák, akiknél nem akart inni a gyerkőc, mi az, ami végül bevált?

Figyelt kérdés
2 éves kislányunknál eddig semmilyen új pohár , gyümölcslé, tea, szívószál nem vált be eddig, az étvágya sem túl jó, így a gyümölcsök és a leves is kiesett. Kétségbe vagyunk esve, mert a szemei is karikásak, de nem tudjuk rávenni az ivásra. Iszunk előtte,hogy lássa, de nem érdekli.Doktornőnk sem tud erre mit mondani. Ráadásul most lázas is, így még fontosabb lenne a folyadék.

2015. okt. 10. 20:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Lázas állapotban fecskendőt használtam.
2015. okt. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 bithorlo ***** válasza:
81%
Próbáltátok már, hogy egy teljesen normális pohárba, vagy csőrösbe raktok ki vizet az asztalra úgy, hogy elérje egyedül és csak megmutatjátok neki, hol találja? Lehet, túl nagy figyelmet kap az ivás/nem ivás? Aztán ha szomjas lesz, megy és iszik egyedül.
2015. okt. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én most vettem kid vitamin pezsgőtablettát a 2évesnek. Végignézi, hogy pezseg, utána lehúzza egyszerre. Meg van cebion cseppje, és nagyon tetszik neki, hogy magának csepegtet... a kakaó sem működik nála, vagy vmilyen szörp? Tényleg mindegy, csak igyon, az a fontos...
2015. okt. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

kekszet v kiflit adok neki, attól mindig iszik, amúgy én gyerekem sem

plusz étkezések előtt, van, hogy közben is és után is szívesebben elogadja, sima forralt vizet adok, gyümölcslevet csak tízóraira kap, vagy uzsonnához

teát nem szereti, de amúgy is a víz a legjobb dolog inni.

2015. okt. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én Fiam a Kubura volt rakattanva :D
2015. okt. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Kisebbik lányom nagyon rossz ivó. 2 éves korában, kánikulában vagy ha lázas volt, Nurofen-adagolóval nyomtam a szájába az italt. Most már 4 éves, egy ideje beválik, hogy számoljuk, hányat kortyol.
2015. okt. 10. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

14 hónapos a lányom és nem hajlandó inni.

Annyira "imádom", amikor itt gyk-n osztják az észt a tökéletes anyák, akiknek tökéletes gyerekük van, hogy kellene inni, meg persze mert nem próbáltál mindent!!!!!

Soha se soha nem ivott eddig még. Próbáltam neki csőrösből, a tápszeres cumisüvegéből, a tesója üvegéből, szilikonosból, keményből, szívószállal, kiskanállal, kispohárból, közepesből, nagyból, kupakból, fémből üvegből, műanyagból, próbáltam vizet, ásványvizet, gyümölcsteát, babateát, kamillateát, gyümölcslevet, higított gyümölcslevet, már szörpöt is, én is ittam a cumisüvegből, hátha..., de semmi. Nem fogadja el, az első korty után kiköpi. Szóval akkor még mit kéne próbálni????

Az orvos megnézte, volt vérvétel is, minden oké vele. Sem ő, sem a védőnő nem tudott mit mondani.

Amit elfogad, de azt is kb 3 naponta, az a gyümölcspüré, ami ilyen kis kupakos zacsiban van: Vitatigris, meg a Dm-ben szoktam venni neki.

Aztán nyáron tápszert kapott az étkezések között, hogy azért ne száradjon ki.

Junipr italt próbáltad? Vagy tápszert? Mert az is folyadék...

2015. okt. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindenkinek, a láz szerencsére elmúlt ahogy jött.

Az biztos, hogy most már túl nagy figyelmet kapott az ivás, és így már csak azért se iszik, de amiket még nem próbáltam , megteszem. Aranyos ötlet a pezsgőtabletta és a cseppszámolgatás.

2015. okt. 11. 22:38
 9/11 anonim ***** válasza:

Az enyém se akart inni,se cumisüveg,se pohár....kanállal itattam 3 hónapig utána rászokott a csőrösre,pohárból is iszik,leginkább vizet.

Tejet iszik? Kubus flakont próbáltátok már mindkét gyerekem szereti és a zacsis változatát is ami gyümölcspüré.

2015. okt. 20. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Tulajdonképpen sokat javult a helyzet, mert talán valamit a doktornő vagy a védőnő mondott neki az ivásról , ami hatott rá.

Amit mi változtattunk, hogy mindig egy bizonyos helyre rakjuk a poharát, de egyáltalán nem említjük az ivást , és így azóta magától iszik. A tej neki fehérjeallergia miatt kizárt, a növényi tejekért meg nincs odáig. a Kubu még nem lett letesztelve, de majd megpróbálom :)

2015. okt. 21. 06:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!