Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Kruppos köhögésről keresek...

Kruppos köhögésről keresek hangfelvételt?

Figyelt kérdés

Szüleim nem voltak jelen a rohamnál, de nagyon érdeklődnek, hogy ha bármikor ismétlődne és éppen náluk van, biztosan felismerjék.

Ezért szeretnék hangfelvételt mutatni nekik a jellegzetes ugató köhögésről. Lehet, hogy én vagyok béna, de a neten nem találtam semmi használhatót, csak a sípoló légzést.


2015. okt. 22. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
Youtube-ön nagyon "jók" vannak! :)
2015. okt. 22. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ott keresem, de az ugató köhögésre nem találtam semmi értékelhetőt. Mondom, lehet, hogy én keresek bénán, de nem jártam sikerrel.
2015. okt. 22. 14:43
 3/9 anonim ***** válasza:

nem tudok neked hangfelvételt küldeni, nekem eszembe se jut akkor felvenni :)

de szerintem nem a köhögés milyensége a lényeg, hanem maga a fuldoklás. összetéveszthetetlen, attól, hogy köhög ugye még nem lesz baj. hanem mikor jön az a sípoló, hörgő kilégzés, vagyis mikor nem tudja kifújni a levegőt, ahhh, tök a fülemben van :(

mond meg nekik, hogy ha gond lenne, íhvjanak fel, telefonon keresztül is hallod, de nem tévesztik el, mikor már kékül mondjuk a gyerek, akkor meg kell a kúp, azt is felismerik :(

2015. okt. 22. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Igen, amit az utolsó ír, az teljesen helytálló.
2015. okt. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Egyébként mikor hallod a légzésén, h nehezedik, akkor érdemes köptetőt adni neki. De gondolom, ezt az orvos elmondta (ha nem - nekünk csak a 2. javasolta - akkor hívd fel a gyerekorvos figyelmét rá)
2015. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
ezt nem lehet semmivel összetéveszteni,de írd akkor be youtubere hogy whoping cough.nagyon hasonló.
2015. okt. 22. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Anyukám szerintem felismeri, mert ő a rohamot megelőző délután szólt, hogy szerinte nehezen vesz levegőt - én semmit sem hallottam.


Apukám parázott rá, hogy ő nem biztos, hogy felismeri, mi van, ha éppen egyedül vigyáz rá, honnan tudja, hogy "sima" köhögés vagy kruppos.

Mondtam, hogy ha olyan a hangja, mintha Darth Vader küzdene egy oroszlánfókával a gyerekben, akkor az az, még mindig bizonytalan.

2015. okt. 22. 19:07
 8/9 A kérdező kommentje:

Köptetőt még nem kaphat, mert a legenyhébbet is két éves kortól lehet adni, ő meg most lesz másfél.


Akartam venni a patikában (magamnak is, én is köhögök), de mondták, hogy ennyi idős nem kaphat, csak nekem adnak. Én legalább jó erős cuccot kaptam, sokat javult a fuldoklós köhögésem.

2015. okt. 22. 21:21
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez nem igaz. A lányom fél évesen fulladt be, Ambroxolt kapott az átlagosnál kisebb adagban. Hívd fel a kezelőorvost és kérdezz rá!
2015. okt. 24. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!