Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hányós vírus alatt nem szabad...

Hányós vírus alatt nem szabad ciciztetni? 2,5éves már, mindent kihány, ami nem víz/tea. De tényleg tilos a tej is?

Figyelt kérdés

az orvos azt mondta a ma kezdődött hányós tünetekre, hogy vírus, és csak víz, üres tea, meg valami tuttifrutti izű löttyöt (port) adhatok neki kanalanként. és hogy cicit még ne adjak neki, legalább másnapig csak böjt van...

én azért kipróbáltam a hígított almalevet (100% almalé fele, fele csapvíz) mert múltkorjában az bejött egy hányós-fosós vírusnál, de most ez az almaleves lötty is fogyasztás után 1 perccel sugárba kijött a gyerekből :/

láza, hasmenése nincs, olyan gyenge viszont, hogy csak feküdni tud szinte.

az a baj, h cicin alszik, illetve éjjel azon alszik vissza...

mi lesz, ha kér cicit? hányni fog?

tényleg ellenség most még az anyatej is?

(mondom, 2,5 éves, már szinte víz a tejem, meg nem is tápláló már, csak nyugtatónak, szórakoztatónak használja inkább)


2015. nov. 2. 23:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
19%
Hideg kolat adj neki kortyonkent ( szensavat kikavarva)
2015. nov. 3. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
57%

szerintem nézd a pozitív oldalát és válaszd el, azért nem normális ha 2,5 éves cicin alszik vissza éjjel. nem, egyáltalán nem szabad tejet adni és a cicidből is tej jön, hiába mantrázod, hogy az víz, az akkor is tej marad.

simogasd a hátát vagy énekelj neki halkan, bújjatok össze csak úgy :)

2015. nov. 3. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
43%
Nekünk mehetett az anyatej, sőt orvosi javaslatra én is szedtem valami bogyót, hogy az is fogja a hasát az anyatejen keresztül. Azt hiszem aktív szén volt, de nembiztos, mert már régen volt. De a cicit tuti nem kell tőle elvenned.
2015. nov. 3. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
26%
Mondjuk én nem értem, ha azt írod az orvos azt mondta, hogy ne szoptasd, akkor miért kérdezel meg itt egy csomó hozzá nem értő név nélküli idegent?? Nekik/nekünk jobban hiszel? És nyugodtan fogod szoptatni annak ellenére, hogy az orvos azt mondta ne, de a 3-as válaszoló szerint szoptathatod? :/
2015. nov. 3. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%

[link]


Vedd fel a kapcsolatot egy szoptatási tanácsadóval.

[link]

2015. nov. 3. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

köszi mindenkinek :)

sajnos este 7kor nem tudtam tanácsadóhoz fordulni, aztán a tapasztalatokra lettem volna kíváncsi :)

igen, sikerült simi-simivel elütni a cicikérést, meg egy kis gyógyteával csörös-cumiból... - lehet jól is tettem, mert ma reggel egy kis (negyednyi) banánt evett, de már ki is hányta.

sokszor az orvosok sem elég tájékozottak a szoptatás terén, igazság szerint én is a szoptatási tanácsadók szavára adok... ha az orvosomra hallgatok 30 hónappal ezelőtt, tápszeres lett volna a gyerek!


köszönöm a válaszokat :)

2015. nov. 3. 09:00
 7/13 anonim ***** válasza:
35%

Kinek a pap, kinek a papané. Szerintem meg a szoptatási tanácsadók java része csak kuruzsló. Egy hónap alatt gyorstalpalón elvégzett valami tanfolyamot, meg kedves és empatikus - ez elég a tejtermeléshez sok esetben. Azon kívül annyira hasznosak, mint a hittérítők.


Inkább válassz olyan orvost, akiben megbízol.

2015. nov. 3. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%
Ilyenkor pont hogy szoptatni kell! Az a legjobb a gyereknek. Az orvosod lehet még a kőkorszakban szerezte a diplomáját. (vagy makaón nyerte)
2015. nov. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
56%
És igazad van, hogy inkább szoptatási tanácsadókra adsz, nekik ez a szakterületük, az orvosnak, védőnőnek pedig nem. Ha beguglizod a magyarországi IBCLC-ket, ott van a telefonszámuk is a listán, általában találsz olyat akit késő este is elérsz, én már telefonáltam éjjel fél 11-kor.
2015. nov. 3. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan szoptatni kell hisz nem a hasa megy.A kiszáradásnak nagy az esélye hányáskor,nálunk ugyan ez volt és semmit nem fogadott el biztos hányinger miatt,hasfájás miatt,de ha akkor nem szopik 100% hogy kiszárad.Nem tudom mért mondta az orvos de nekem akkor az mondták ha más nem megy jó az anya tej is.Az enyém is 2,5 éves és este még most is cicizik.
2015. nov. 4. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!