Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Akinek gluténérzékeny a...

Akinek gluténérzékeny a gyereke, mik voltak a legelső tünetek, mennyi idősen derült ki?

Figyelt kérdés

Dilemmában vagyok. A másfél éves lányomnak méretéhez képest akkora pocakja van, mint egy 8 hónapos terhesnek. Változatosan, egészségesen táplálkozik, jó az étvágya is.

Emellett a felkarján "reszelős" a bőr, libabőrszerű.


A gyerekorvost kérdeztem, hogy gluténérzékenységre nem utalhatnak-e ezek. Azt mondta, hogy mivel jól fejlődik, normális a testalkata és a családban nincs gluténérzékenység, nem lát rá esélyt.


Másik oldalról ott van egy barátnőm sztorija: a lánya, amikor már tudott beszélni, néha hasfájásra panaszkodott, de nem igazán láttak komoly okot mögötte. Majd 5 évesen hirtelen eszméletvesztés, kórház, ott derült ki, hogy gluténérzékeny.


Nem tudom eldönteni, hogy jogos-e a gyanúm és menjek tovább szakorvosokhoz és vizsgáltassam ki, vagy tényleg normális, hogy kvázi sörhasa van a gyereknek.


2015. nov. 13. 20:34
 1/4 anonim ***** válasza:

unokahuhom is az, esetleg fotozd le a pocakot, megmondom hogy durvan nagy e hozza kepest vagy hasonlo e stb.

amugy nala az elso jel az volt hogy nem gyarapodott es allandoan sokat kakalt. a szaja alatt szinte egybol kiutotte, pottyos lett mindentol ami glutenos. utana jott a puffedt has. ezek voltak a tunetek, sogornom leven taplalkozaskutato egybol vitte dokihoz ott ki is mutattak 2-3 eves kora korul. a vedonom azt mondta amugy h ket eves kor alatt nem lehet kimutatni. de szerintem vidd el egy szakemberhez, mert ha feleslegeden vonod meg a glutent kesobb akkor is allergias lesz ha most nem az.:) fotozd le a pocakjat.

2015. nov. 13. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én azt ajánlom, hogy keresd fel a facebook gluténallergiás csoportját, és ott kérdezősködj.

Én a tej-tojás-szója csoportban vagyok, és ott is vannak néha, akik csak gyanakszanak, és kérdezni akarnak tapasztalt anyukáktól, biztos kapsz segítséget!

2015. nov. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Délután megpróbálok fotót csinálni, bár normális méretváltozás is van, ha épp ürített, vagy éppen teleette magát. Megvárok egy székletet és utána fotózom.


Kiütése nincs, csak a fenti két tünet gyanús. Napi kb 2 normál mennyiségű széklete van és még akkor sem fogyott nagyon, amikor egy hétig koplaltatni kellett hányós vírus miatt.

2015. nov. 14. 09:24
 4/4 anonim ***** válasza:

A "reszelős" felkar, csak simán bőrprobléma ia lehet. Nekem, mióta az eszemet tudom ilyen. Nem vagyok gluténérzékeny.

Viszont a barátnőm kislányának is ilyen és róla nemrégiben kiderült, hogy az. De neki nem csak ilyen tünete volt. Puffadt has és nagyon komoly széklet problémák.

Én is aggódom a 2 évesem miatt, nagyon gyakran van hasmenéses széklete. Az étrendjével nem hozható összefüggésbe. Egyelőre a fogzásra "fogjuk", de ha tovább tart nekünk is el kell indulni valamerre.

2015. nov. 14. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!