Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Gyomorrontás miatt 3. napja...

Gyomorrontás miatt 3. napja hasmenős 1,5 évesnek mit adjak enni? (étvágya van, éhes, de minden átfolyik szegénykén)

Figyelt kérdés
próbáltam már 5-8 hónaposoknak való üveges bébiétel is, ill olyat is ami csak gyümölcs, hát pár perc és buborékol vissza a pelenkában..
2015. dec. 3. 18:00
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:

doki szerint diéta.

nem tudo az mit takar..

2015. dec. 3. 18:01
 2/16 anonim ***** válasza:

Szerintem kérdezd meg a védőnőt legalább, ha a dokihoz nem mégy vissza.

Mindenesetre én hasmenős gyereknek gyümölcsöt nem adnék, az biztos.

2015. dec. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Pontosan is érdemes rákérdezni mire gondol mivel nem mindegy mi okozza a hasmenést. Az én fiamnak a tejterméket kellett kerülni de pl tojást ehetett..

Ami biztosan jó a főtt krumpli, rizs, pirítós, ropi, háztartási keksz, reszelt alma (pektin miatt a gyomornak jó), cukrozatlan tea. Kérdezz rá lehet e vmilyen bélflóra visszaállítót adni, az is jótékony. Jobbulást!

2015. dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Gyümölcsöt semmiképpen, max. banánt, de az is valakinél megfogja a székletet, valakinek meg pont hasmenést okoz. Egyébként főtt krumplit, párolt rizst, pirítóst, háztartási kekszet ropit lehet adni. És ami ilyenkor tilos, az a tej és tejtermékek, ugyanis a tej fokozza a hasmenést.

És sok folyadék, nehogy kiszáradjon!

2015. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Ja, és probiotikum, bár azt gondolom mondta az orvos és ilyenkor lehet dupla adagot is!
2015. dec. 3. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Probiotikum jó hasmenés esetén, azt adj. Főtt krumpi, keksz, főtt répa, kifli. Tejterméket, rostos innivalókat, gyümölcsöket kerülni kell hasmenés esetén.
2015. dec. 3. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Inkább csak langyos legye az enni, és inni valója, mert a meleg is beindítja a bélmozgást.
2015. dec. 3. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat

amúgy nem tudom mitől mehet a hasa

hányással kezdődött(vasárnap), előtte házi rántott húst kapott, gondoltam azzal lehetett a baj(akciós termék volt..), a dokinak is ezt mondtam.

viszont a bölcsibe most kezdett járni ahol tejjel készítik az ételt..ami nincs bevezetve..


restore-t adtam neki a hányások után, aznap kezdett el menni a hasa..így azt nem merem adni(itt olvastam, hogy jobb a normaflore-nál)

2015. dec. 3. 21:16
 9/16 anonim ***** válasza:
Jobban vagytok már? Nekünk hasmenésre a doki ORS 200 italt szokott javasolni. Gyógyszertárban veszem, nem kell recept hozzá. 400 ft kb. Van répás és almás is. Nagyon jó, azonnal megfogja a hasmenést. (Múltkor a férjem is megitta. 😀)
2015. dec. 4. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

nagyon köszi kipróbálom :)

addig van jól, míg nem eszik, csak szárazat(kifli keksz)és tejital.

ha merészelek adni neki ebédet(akár üvegest is), akkor megy a hasa.

2015. dec. 4. 20:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!