Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » "Állandóan" beteg gyerekek...

"Állandóan" beteg gyerekek szülei, hogy lehet ezt bírni?

Figyelt kérdés

pedig még nem is "kezdő" lennék .... 2. kislányom most volt 1 éves, a nagyobbik 2. osztályos. ergo a kicsi amióta csak megvan - a hideg időszakban - feszt beteg ..... 3 hónaposan hörghurut, fél évesen rota, jött a nyár, teljesen betegségmentes volt mindenki, szeptembertől idági 4x volt "náthás" .... ebből egyszer gyógyszer is kellett, olyan beteg volt ... egy ilyen betegség majd 2 hét, mire teljesen felépül .... és minden éjjel figyelem és persze nappal is, hogy ugyan vajon változik-e az állapota, mikor mit kap el ... közösségbe nem jár, relatíve óvom mindentől, de itthon ugyebár ott az iskolás tesó és 3 felnőtt ... akik szintén betegek feszt .... anyám pl. 2 hónapja nem tud kikevergőzni a köhögésből ... ez nem állapot .... ez mostmár így lesz mindig???? kíváncsi lennék van-e még rajtunk kívül- akik így küzdenek a nyavalyákkal ... vagy itt mindenkinek mindig majd kicsattan az egészségtől minden gyereke .... ????? ha mégis vannak betegesek, akkor mit csináltok, hogy próbáljátok kivédeni, vagy túlélni .... ???? kérlek, vígasztaljatok meg, hogy nem én vagyok csak ilyen helyzetben .... ja és a kicsi kap vitaminokat, stb., tehát szerintem mindent megteszek, hogy ne legyen beteg. de ..... és azt kérlek, ne írjátok, hogy akkor ne tegyek inkább meg semmit, majd lesz vhogy, mert az nem én vagyok ... :-(((

köszi előre is a válaszokat!


2015. dec. 15. 15:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy egyedül. Mióta kb. 15 fok alá esett a hőmérséklet, a 1,5 évesen azóta beteg. Pedig nincs nagytesó, nem igazán járunk közösségbe sem. Egy nátha legalább 2 hét, aztán pár nap pihi és kezdődik elölről. Most lekopogom, kb. 3 hete nem beteg. Én a Béres cseppnek tudom be. Szerintem most kezd el hatni. Ez az étvágyán is látszik. 10 kg felett lehet adni, ha van annyi a kicsid, próbáld ki.

Egyébként ne haragudj, de semmi okosat nem tudok írni. Sokszor már én is úgy érzem megőrülök, ha nem lesz rögtön nyár.

2015. dec. 15. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
nyugi, majd kinovi. Sokan vannak igy ezzel, nem vagy egyedul.
2015. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
mióta adod a bérest? mert én is lekezdhettem ahogy 1 éves lett október végén, 11 kiló, szóval nyomatom neki, mennyi idő múlva épül ez be a szervezetbe?
2015. dec. 15. 15:14
 4/15 anonim ***** válasza:
Nálunk tavaly volt ez, mikor közösségbe került a fiam. Nálatok biztos, hogy a nagytesó viszi haza a betegségeket, amiket az ő immunrendszere leküzd (nem betegszik meg tőlük), de attól még ott vannak. Az én fiam most 3,5 éves, sokat javult a dolog, most ugyan éppen torokgyulladása van, de előtte 5 hétig bírta (tavaly télen ha egy hetet bírt, már örültem). Én grapefruitmag cseppet adok neki+ c-vitamin. Vigasztaljon, hogy nálatok valószínűleg a közösségbe kerülés már könnyebb lesz.
2015. dec. 15. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon beteges. Voltunk vizsgálaton, kiderült, hogy nagyon gyenge az immunrendszere. kapott immunerősítőt, azóta javult a helyzet, de még így sem rózsás. Szóval nem vagy egyedül. Ismerősöm bérescseppet ad a másfél évesnek, az orvosa támogatja. Én is megkérdezem, hogy javasolja e, és megpróbálom azt is.
2015. dec. 15. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
4. vagyok. Mi is voltunk vizsgálaton, az én fiamnak rendben van az immunrendszere. Ő kapott tavasszal Ribomunyl immunerősítőt, az is nagyon jó volt. Próbáltam a Béres cseppet is, de nekünk azon kívül, hogy zabált a fiam álló nap, semmi hatása nem volt, az pedig nem hiányzott, mert eleve nagy gyerek.
2015. dec. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
akkor ezt próbáljam "normális" állapotnak tekinteni? csak kibírni vhogy .... ? mindig azt hiszem az enyémekkel van baj, biztosan tök gyengék, stb .... bár a nagyobbik 3 éves koráig nem volt beteg sem, csak mikor oviba került:-( ... a kicsinek van egy kis anémiája (vérszegénysége), de nem súlyos, határértéken van, se kizárt, hogy ettől lenne ilyen nagyon fogékony a bajokra...., vagy mégis? na de akkor mit csinál, akinek tényleg vashiányos a gyereke...? ja és érdekes, mert amióta a bérest adom - kb. 1 hónap - sztem kevesebbet eszik a kislány, nemhogy többet:-), de mindenevő, tehát kap mindenből, vitamindús kajákat, változatosan ... szóval akkor túlélés tavaszig ...??? és akkor még a tél előttünk ....
2015. dec. 15. 16:04
 8/15 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Kb. november eleje óta adom a Bérest, és most kezdtük el észrevenni a változást.

Úgy tudom kell neki pár hét, mire kifejti a hatását.

2015. dec. 15. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Mi is így vagyunk. Lányom 6 hónapos kora óta minden hónapban beteg volt. Hol csak megfázás hol tüdőgyulkadás hol hörghurut. Szóval mindent elkap. Ha kiviszem a hidegre estére már taknyos. Pedig most volt 2 éves. Adom neki a Béres cseppet és a C vitamint. Lekopogom most kb 2 hónapja nem volt beteg. A fiam most 7 hónapos ö is állandóan beteg mióta hideg van. Múlt hónapban asztmás hörghurutja volt most is taknyos 1 hete és megint fullad. Utálom ezt a rossz idöt. Nem tudom mit lehetne ellene tenni. Kiviszem öket a hidegre és már megfáznak pedig minden nap kint vagyunk.
2015. dec. 15. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok, vashiányos is volt a fiam, maltofer cseppeket írt ki neki a doki. Azt kapta, és gyakran próbáltam olyan ételeket készíteni, aminek magas a vas tartalma.
2015. dec. 16. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!