Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mit éreztél és hogyan tudtad...

Mit éreztél és hogyan tudtad túltenni magadat azon, amikor megmondták a szemedbe, hogy a gyereked autista?

Figyelt kérdés
2016. jan. 9. 20:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ki mondta ezt? Csak mert mostanában sokféle tünetre egyből rámondják, hogy autizmusból ered...
2016. jan. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
még nem mondták ki de valószinü ki fogják....auti alapitványhoz járunk....tünetek:21 hós:nem figyel ha beszélünk hozzá,(nem is néz ránk)utasitásokat 99 %ban nem hajt végre,rettentően öntörvényű,akárhova megyünk van egy balhé:pl.játszóházból haza kell menni...ilyenkor hátravágja magát és nem lehet megfogni se...szerintem ez már elég is.Félek,amikor kimondják a diagnózist,összeomlok,és olyat teszek,amit nem kéne:(
2016. jan. 10. 00:23
 3/4 anonim ***** válasza:

"21 hós:nem figyel ha beszélünk hozzá,(nem is néz ránk)utasitásokat 99 %ban nem hajt végre"


Ismerek egy ilyen kisfiút, aki több, mint 2 éves, és nem beszél szinte egyáltalán, mégsem mondta soha senki, hogy autista lenne :(


"rettentően öntörvényű"


Az én egy évesem is az :D


"akárhova megyünk van egy balhé:pl.játszóházból haza kell menni...ilyenkor hátravágja magát és nem lehet megfogni se".


Lehet, nagyon szeret ott lenni...persze oké, ezért még nem kell balhézni, az igaz, de ismered a boltban toporzékolós jeleneteket...



"Félek,amikor kimondják a diagnózist,összeomlok,és olyat teszek,amit nem kéne:( "


Ne félj. Az autizmus kezelhető, ha mégis autista lenne, ráadásul az autisták nagy százaléka bizonyos területeken kiemelkedő, pl. sok matekzseni van közöttük. Attól, hogy szociális készségekben alulmarad, még lehet egy kis zseni, ami majd később válik egyértelművé.


Ismerek olyan anyukát, akinek szívbeteg gyermeke van, minden nap a gyermek életéért küzdenek, hogy éhen ne haljon, és elérje azt a súlyt, amikortól majd valószínűleg operációk hada vár rá. Hidd el, van sokkal-sokkal rosszabb az autizmusnál... :(

2016. jan. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Én is autista vagyok. De nekem a szüleim nem omlottak így össze, mint Te. :D
2018. jan. 27. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!