Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » 10 hónaposom nagyon lassan...

10 hónaposom nagyon lassan gyarapszik súlyban születése óta, pedig rendesen eszik, jó étvágyú. Gasztroenterológus ki tudja vizsgálni? Vagy hová lehet vinni, nincs-e valami belső baja?

Figyelt kérdés
2016. febr. 25. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
mi az a lassú? hány gramm most, és mennyivel született? fiú, lány? Védőnő/gyerekorvos nem mondta hova mehetsz? Vagy nekik mi a véleményük?
2016. febr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Felevesen megduplazta a sulyat?

Mondta szakember, hogy lassan gyarapszik ?

Vagy csak te veled ugy mert Pistike a szomszedban koverebb ?

2016. febr. 25. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mennyi a havi gyarapodás? Nekem mindhárom ilyen volt. Ilyenek is maradtak iskolás korukra is.
2016. febr. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Bővebben!
2016. febr. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Kislány, április elején lesz egy éves. 2400 g születési súly, sárgaság, vérszegénység, kicsi oxigénhiány születéskor, emiatt megkésett mozgásfejlődés. Nem engem zavar a súlya, hanem a gyermekorvosunkat, védőnőnket. Jelenleg 6900 g. Félévesen dupla súlya volt a születéskorinak.Az a baj, hogy sokszor beteg, gyakorlatilag folyamatosan, 1-2 hetes szünetekkel. Amikor jól van, étvágya jó, korának megfelelően sok mindent fogyaszt. Amikor beteg, eszeget, és nem hízik, csak pár dekát hetente. Próbáltunk immunerősítőt, de nem vált be, most másikat próbálunk. Hosszú, vékony alkat, a családban mindenki ilyen.
2016. febr. 29. 11:43
 6/8 anonim ***** válasza:

az én lányom az egy éves státuszon 9 kg volt..az sem sokkal több mint a tied. ő 3,5 kg-al született, de csak 7-8 hós kora közt duplázott, és nem is nagyon hízik most már havi 100 grammnál többet (most 1,5 éves, de 1 éves kora óta nem hízik ennél többet). Ő is úgy van mint a tiéd: ha beteg, ha fogzik, keveset eszik, nem hízik. Ennyi.

Próbálj neki kraftosabb menüt adni..írtak Sinlacot? szoktak írni ha nehezebben hízik a baba hogy azzal dúsítsd a kajád. ha jókedvű, nyugodt én nem aggódnék, akkor valószínű csak nem az a hurkás Michelin baba típus, hanem ropika, mint én voltam gyereknek, persze ha a védőnő mondja hogy gond van, vagy pláne a gyerekorvos, akkor az már valóban gond, na de akkor miért nem mondják el ők hova vigyed?

2016. febr. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen, valóban ropi lány, én is ilyen voltam, meg mindenki a családban. Nem hajlandóak elfogadni ezt az orvosék. Eszik Sinlacot, Fantomaltot is, jókedvű, nyugodt baba. Sok mindent rámondtak már a megkésett mozgásfejlődés miatt is, nem tudom, hány orvost jártunk végig, több fejlődésneurológus, koponya UH, kardiológia, látásvizsgálat, a kötelezőeken felül. Semmi baja a gyereknek, mindenhol ugyanaz a szakvélemény, amiben benne van az is, hogy ő egy gracilis alkatú baba, tehát alkatilag ilyen. De nem hajlandóak elfogadni, én meg bevállalnék inkább még egy vizsgálatot, csak hagyjanak már békén ezzel. Amúgy szép arányos teste van, kis kerek mindenhol, ahol kell, csak valóban nem az a hurkás-fodros. Köszönöm a válaszokat, tapasztalatokat!
2016. márc. 1. 09:21
 8/8 anonim ***** válasza:
a gasztroenterológus tud tanácsot adni táplálkozást illetően..ha attól lenyugszik a gyerekorvos hogy felkeresed, akkor tedd meg. Ártani nem ártasz vele, legalább lesz egy "hasznos" étrend a zsebedben. Aztán max nem tartod.
2016. márc. 1. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!