Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ha a bárányhimlő lázzal...

Ha a bárányhimlő lázzal kezdődik, akkor mennyi idővel a láz kezdete után jelennek meg az első pöttyök?

Figyelt kérdés

Elképzelhető, hogy elkapta, de nem tudjuk, tegnap délután óta lázas, egyelőre semmi több.

Persze lehet hogy más vírus, csak tudni szeretném, hogy mennyi idő után lehet kizárni a himlőt.



2016. ápr. 19. 09:40
 1/10 anonim ***** válasza:

A fiam délután 3 körül lázasodott be, este 8-kor már voltak rajta pöttyök.

Én egyszerre kaptam el vele, én délután lázasodtam be és másnap estére lettek pöttyeim, szóval változó.

2016. ápr. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszi, akkor ezek szerint 24 óráig belefér.
2016. ápr. 19. 10:09
 3/10 anonim ***** válasza:

nálunk előbb pöttyösödött (első 24 órában talán 4-5 db pötty jött ki rajta), és csak másnap estére lett hőemelkedése.


Nem feltétlen jár lázzal.

2016. ápr. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, ezt én is tudom.

Csak nekem most lázas a gyerekem, és mivel volt kapcsolatban bárányhimlőssel, ezért érdekel, hogy mi lesz belőle, mert nagyon nem mindegy, hogy egy vagy két hetet kell megszerveznem (ne adj Isten többet...)

2016. ápr. 19. 13:03
 5/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nálunk egyébként 1 hét alatt lezajlott a bárányhimlő, hétfőn délután hívtak, hogy lázas és rá következő héten kedden már ment csanába. Az is igaz mondjuk, hogy nála könnyű lefolyású volt.
2016. ápr. 19. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az én fiam is játszott egyik nap egy kisfiúval hívott az anyukája,hogy 39 fokos láza lett estére a kisgyereknek és pöttyök jöttek ki rajta..ennek egy hete azóta figyelem.A.fiamat hátha kijön rajta de eddig még semmi.
2016. ápr. 19. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 hét a lappangási ideje.
2016. ápr. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom 2 hét a lappangási idő de ez alatt is fertőz, ha esetleg játszottak korábban is.


Tesóm lányánál is a láz volt hamarabb reggelre, másnap reggelre meg pöttyös lett.

2016. ápr. 19. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Nekem az orvos anno mikor a fiunk elkapta azt mondta, hogy pontosan 21 nap a lappangási idő, nem több, nem kevesebb és igen, fertőz közben is. Azért kérdeztük, mert nem voltunk benne biztosak, hogy a férjem volt-e bárányhimlős.
2016. ápr. 19. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm, nem lett belőle himlő, ma voltunk dokinál is, bár már nincs láza, csak olyan "pocsékul van".

Azt mondta, ha visszalázasodna, akkor vizelettenyésztés kel, mert amúgy semmit nem talált, a náthán kívül nincs is semmi. Fül, torok, tüdő rendben.

Remélem meggyógyul, a héten már nem megy oviba...

2016. ápr. 20. 20:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!