3 éves kislány lázas?

Figyelt kérdés

1 napja, nagyon tele van az orra, de semmi egyéb baja nincs, illetve nagyon magas láza, hirtelen felmegy 38,5-re, aztán ha megkapja a lázcsillapítót az általában hat neki. 3 hete volt beteg, akkor kapott antibiotikumot is. Orvost nem tudom elérni, jön a hétvége, mit adjak neki?

Köszönöm a segítséget!


2016. nov. 18. 09:10
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Lázat 38,5 felett (van, aki még magasabb hőnél) szabad csillapítani, addig hagyni kell a szervezetet küzdeni, védekezni. Ennyit tehetsz. Ha magasra szökik a láza, 4 óránként csillapítod, sokat itatod, próbálsz ágynyugalmat biztosítani neki. Bár az ilyen korú gyerekek elég jól elvannak még viszonylag magas láz esetén is (nekem is 3 éves a kisfiam, Ő aktív szokott lenni lázasan is, viszont hosszabban szokott aludni). Egyébként is azt szokták mondani, hogy 3 nap kitartó lázas állapot után érdemes dokihoz vinni, mert a doki sem ír föl addig semmit. Sok C-vitamint és a fentiek betartását szokta javasolni a mi gyerekorvosunk. És ha nem lázas, érdemes levegőztetni.

Jobbulást!

2016. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Semmit. Ha nem múlik a láza hétvégén se,hétfőn doki. Ha rosszabbodik,hétvégén ügyelet.

Ő se tenne egyebet,mármint a doki.

Csillapítsd,szivd az orrát. Mellé vagy antibiot adna,vagy semmit,csak kálcium,c vitamin és annyi.

2016. nov. 18. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, én is ezekre gondoltam, most tényleg nem tehetek semmi mást, az a baj, hogy ő nagyon rossz alvó, még iylenkor sem szokott többet aludni, pedig az jót tenne neki.
2016. nov. 18. 09:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!