Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mennyi a 4. osztályos gyermeke...

Mennyi a 4. osztályos gyermeked vérnyomása?

Figyelt kérdés

A lányomnak most mértek vérnyomást az iskolaorvosi vizsgálat keretében, és óvodás korában végig 80-90/50-60 volt a vérnyomása, 7 éves koráig. Aztán 3 évig nem volt mérés, és most, amikor megmérték 110/70 lett neki.


Tudom, hogy az életkor előrehaladtával emelkedik a normál érték, de ezt akkor is hirtelen és nagy emelkedésnek érzem, tekintve, hogy óvodás korában minden évben közel azonos értéket mértek... most meg hirtelen ennyit.


Magas, de nagyon vékony kislány (148 cm és 29 kg).


Ha van hasonló korú és hasonló testalkatú gyereketek (főképp lányotok), megmondanátok, mennyi a vérnyomása?


Nagyon köszönöm!!!!!!!!!


2016. nov. 30. 22:41
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy stresszelt?

Nekem nem lehet rendesen vernyomast merni mert annyira izgulok.

2016. dec. 1. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nem magas. Gondolom, ha kóros lenne értesítettek volna, hogy vidd további vizsgálatokra.
2016. dec. 1. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

[link]


Itt egy kalkulátor, ebből tájékozódhatsz.

2016. dec. 1. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Gyerekeknek mióta mernek vérnyomást csak úgy? Az enyémnek sosem mérték, pedig már 12 éves.
2016. dec. 1. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Nálunk 3 éves kortól minden évben mérték a vérnyomásukat az éves státuszvizsgálatokon.

aztán iskolában már nem, vagy nem emlékszem, pedig talán egyszer voltak már ezelőtt is iskolaorvosi vizsgálaton. Meg most.


Nem írták a papírra, hogy probléma lenne (kapunk egy tájékoztató papírt az eredményekről, és javaslatot, ha valami probléma van, hogy vigyük további kivizsgálásra). Szóval a vérnyomással kapcsolatban nem jelezték, hogy problémásnak találnák (szemészetre kell majd vinni, de ezt tudtuk, és készültünk is), csak engem az lepett meg, hogy ovis korában tartósan 90/50 körül volt, most 3 év alatt meg mitől nőtt meg ennyire.


Nem tudom, stresszelt-e.


A kalkulátor szerint 107/64 lenne az ideális.


Azt tervezem, hogy ma felhívom a védőnőnket, hogy be szeretném vinni hozzá valamikor, és mérjen neki újat.


De ha tudjátok a gyereketek értékét, légyszi, írjátok már be!!

2016. dec. 1. 08:02
 6/6 anonim válasza:
Most komolyan ekkora elteresen stresszelsz? Ha felkaros manualissal merte, nem is lehet csak 10 hgmm pontossaggal. Nincs ertelme a gyereket se ezzel stresszeltetni.
2016. dec. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!