Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » SoS! Tudnátok ajánlani Győrben...

SoS! Tudnátok ajánlani Győrben, vagy Zalaegerszegen olyan gyereksebészt, aki rá tudna nézni a kisfiam kukacára?

Figyelt kérdés
Nem tudjuk, hogy indokolt-e a hátrahúzás, ha nem muszáj még nem szeretnénk elkezdeni, de nem tudjuk, hogy letapadás vagy szűkület van-e, indokolt-e egyáltalán? Olyat keresünk, aki feleslegesen nem erőlteti ezt. Előre is köszönöm a válaszokat!

2017. jan. 9. 10:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
35%
3 eves korig nem szabad piszkalni
2017. jan. 9. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kérdésem..sajnálom,hogy nem olvasod végig a kérdést,és csak egyből beírsz valamit. Olvasd vissza,mit írtam,kérdeztem..én egy olyan sebészt keresek,aki csak akkor piszkálja,ha nagyon indokolt. És mivel nem vagyunk orvosok,szeretnénk megnézetni..mi magunk nem nyúlunk hozzá!.
2017. jan. 9. 10:25
 3/14 anonim ***** válasza:
Zalaegerszegen kimondott gyereksebész már nincs. Az utolsó doki is elment külföldre, felnőtt sebészek látják el a gyerekeket is.
2017. jan. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mennyi idős a gyerek?

A letapadàst azt úgy làtod, hàtrahúzod a bőrt amìg magàtól megy és amikor megakad akkor làtod, hogy " össze van nőve" a makkal. Ez spontàn oldódik az erekciókkal 7 éves korig, a nagyja pelenkàskor végéig max 4 éves korig.

Ilyenkor a napi fürdésnél hàtra lehet húzni lemosni vìzzel, de csak amìg a bőr engedi.


Szűkületet is làthatod,akkor nem a letapadàs miatt nem tudod a bőrt hàtrahúzni. Làtszik, hogy nincs letapadva a bőr, csak a fityma bőrén olyan kicsi a luk, hogy nem fér rajta àt a makk. Ezt sajna vagy műteni kell vagy szteroidos kenőccsel kenni, attól függően mennyire súlyos.

Ezzel otthon nincsmit tenni.


Ehhez nem kell sebész. Ha sebészhez viszed akkor vagy hàtra fogja ràntani vagy műti. Sima hàzidoki megmondja mi a teendő.

2017. jan. 9. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Miért SOS?

Egyébként tényleg az a legújabb trend, hogy legalább amíg pelenkás, nem bántják.

Az én egyik fiamnak még rosszallóan felhúzta a gyerekorvos olyan 6 hósan, utána begyulladt és egy darabig kellett kenegetni (szteroiddal) illetve néha (kéthavonta) még újra begyulladt és akkor újra. Egy éves kora után már nem volt vele gond.

De a kisebbiknél már változott a tudomány állása, urológus mondta, hogy ne nyúljunk hozzá, ameddig épp lehet, húzzuk hátra fürdéskor, hogy kipucoljuk, de a többit majd megoldja magának, ha megtalálja. Úgy is lett. Kb. két és fél éves korára "javult meg".

Rokon gyereknek meg 3 éves korig is le volt tapadva, ott azt mondták, ez már biztos szűkület így a sebész segített. Kb. két-három napig fájlalta pisiléskor, de utána is még emlegette.

2017. jan. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Szteroidos kenőcsöt kaptunk rá még 1 éves kor alatt,és tornát javasoltak,de nem tudom miért..köszönöm mindenkinek aki érdemben tudott hozzászólni a témához.Minden kukac más,és egyértelműen nem is lehet kijelentei hogy nem szabad hozzányúlni,jóllehet én sem piszkálnám.
2017. jan. 9. 10:55
 7/14 anonim ***** válasza:

ne vidd sebészhez, az biztosan vágna, az a dolga. Mutasd meg urológusnak... de az sem gáz, ha semmit nem csináltok vele.

Én elvitem a kisfiamat 3 évesen urológiára. Szondával (tehát nem vágták! kb 1 perc alatt túl volt rajta) oldották a letapadást, DE visszatapadt.

Most 6 éves, és még mindig le van tapadva.

A gyerekorvos, aki 3 éve továbbküldött minket azzal, hogy nem jó ez így, most azt mondta, hogy tökéletes a jelen helyzet. Azt hiszem, szerencsém van, hogy olyan orvosa van a gyereknek, aki (idős kora ellenére is) figyelembe veszi az újabb ajánlásokat.

Ha nem fáj, nem piros, nem gyulladt, felesleges bárhova is vinned a gyereket, nem indokolt.

2017. jan. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nem viszem sebészhez,de még lehet urulógushoz sem. Megpróbálom a finom tornát,a krémmel,de nem erőltetve,ha nem segít,megmutatom egy urulógusnak. Remélem nem lesz gond.) Köszönöm a válaszokat, a privátban érkezőket is nagyon!
2017. jan. 9. 11:35
 9/14 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne, hogy Győrben melyik urológushoz (akár magánrendelésre)lehetne elvinni a gyereket (5,5 éves a kisfiam).
2017. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Győrben nincs külön gyerekurológia, viszont Antali dr ő sebész bár, de nem fog feltétlen vágni :) nyugodtan vidd el hozzá és megmondja mennyire komoly a baj és mit csinálj vele... Urológus Győrben pl: Törzsök Ferenc - őt ajánlom ha valakinek urológusra van szüksége
2017. jan. 9. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!