Van itt valaki akinek a gyerekének jóindulatú szemdaganatot diagnosztizáltak? Vagy Xantogranulomát?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem. Hogy gyógyították? Hogy derült ki, hogy jóindulatú?

Ma kaptunk egy ilyen diagnózist, hát nem vagyok éppen nyugodt. MRI vizsgálatra nem küldtek tovább, mivel a labor véreredmény egyenlőre negatív. Ha mégis növekedik az elváltozás, akkor vesznek biopsziát, habár nem értem miért nem most vesznek? Ha meg nem vettek mintát, akkor honnan tudják, hogy jóindulatú. Nem értem, ha van egy gyanu, akkor miért nem most nézik meg, miért kell várni , hogy esetleg baj van. Egyenlőre semmit nem kell csinálni, visszaküldenek a szemészetre a hematológiára csak fél év múlva kell menni kontrollra. Komolyan ölbe tett kézzel kellene várnom addig??


2017. febr. 21. 20:24
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg. Ez egy ritka gyermekeknél előforduló kórkép. Differenciáldiagnozissal tisztázott eset. Ha ez a protokoll, amit felvázoltak neked, akkor ez így jól van. Nem csinálnak biopsziát, mert nem látnának többet, mint amit most. Azért csak akkor kell, ha történik változás. A struktúrájából látják, hogy jóindulatú. Tartsd be a kontrollidőpontokat. Nem ölbe tett kézzel vársz addig, hanem nincs teendő. Ha az megnyugtat vidd el másik orvoshoz is, hogy megerősítsen. De tényleg ne aggódj :)
2017. febr. 21. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ, ezt jó volt olvasni.

Jövőhéten a szemészhez vissza kell vinnem, remélem részletesen elmagyaráz mindent, és végképp elooszlatja az aggájaimat.

2017. febr. 21. 22:45
 3/3 anonim ***** válasza:

Örülök :) nincs mit :)

Számolj majd be a vizsgálat után.

2017. febr. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!