Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Mikor lesz változás a laktózér...

Mikor lesz változás a laktózérzékeny baba székletében, ha az anya kemény diétát tart?

Figyelt kérdés
2017. febr. 25. 20:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Laktóz sajnos akkor is van az anyatejben, ha te nem eszel. Laktáz enzimmel lehet pótolni de ha nem segít, akkor laktózmentes étrend a babának, az pedig sajnos nem az anyatej.

Tejfehérje allergiánál kell az anyai diéta, a fiam allergiás, kb 1-2 hét volt mire elmúlt a hasfájás, a széklete is változott ekkor, sűrűbb lett.

2017. febr. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
45%
Ki diagnosztizalta a laktozerekenyseget? Mert ha orvos akkor spec tapszer kell Ha te sajat magad akkor tudnod kell anyatej magas laktoztartalmu
2017. febr. 25. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Biztos, hogy laktózérzékeny a baba? 3 éves kor előtt nem lehet pontosan megállapítani.
2017. febr. 25. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Egy hónap múlva lesz csak a kivizsgálás, akkora kaptunk időpontot, de előtte mindenképpen megcsináltatom a genetikai vizsgálatot is, az még kórház előtt megmondja. Addig meg diétát tartok, jobbat nem tudok.


Mióta én is szedem már kínomban a laktáz cseppet, a kicsinek mellé adok még biogaiat, plusz ugye megvontam magamtól az összes laktóz tartalmú élelmiszert, azóta nem görcsöl a hasa, éjjel alszik és végre csökken a székleteinek a száma. De még mindig brutális zöld és folyékony. Születése óta jelzem a háziorvosnak, hogy valami nincs rendben, de mindig azt mondta, hogy ne aggódjak, de a héten mikor megmutattam neki a kicsi székletét, mondta azonnal, hogy kérjek időpontot a területi gyerekkórház gasztro rendelésére, mert ez felszívódási zavar.

2017. febr. 25. 21:41
 5/12 anonim ***** válasza:

Adnék neki colief cseppet vagy lactase comfort cseppet, egyelőre mást nem csinálnék orvosig. Biogaia se árt persze. Mert lehet a gasztroenterológus is ezt javasolja első körben, mint pl nálunk, csak nem javult lactase comfort mellett sem 2 hét alatt így jött a teljes tejmentesség.

(Ha meg mégis tejfehérje allergia, akkor nagyon komoly diéta kell. Az utolsó felvágottig mindent meg kell jól nézni mert nagyon sok élelmiszer tartalmaz tejszármazékot.) Ezt azért tettem zárójelbe, mert lehet nem ez a baj, egyelőre mindent egyszerre nem kell bevetni.

Mennyi idős a baba amúgy? Sajnos mi 6 hós koráig hallgattunk a gyerekorvosra, hogy minden oké, majd kinövi. Itt már nehéz volt elhinni.

A zöld folyós széklet megvolt a fiamnál is.

1-es voltam.

2017. febr. 25. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

4 hónapos. Tejfehérje allergia még nem volt a családban, utána kell olvassak.

Nálunk is zöld folyós a széklet.


Nem tudod hogy kell ilyen kakiból mintát venni, amit beszív egyből a pelenka? A kórház kérte, de fogalmam sincs hogy oldom meg.

2017. febr. 25. 22:18
 7/12 anonim ***** válasza:

A diétázással nagyon vigyázz meg az enzim szedésével, mert nagyon hamar te is laktózérzékeny leszel, és az sajnos egy életre szól. Legalább heti 1-szer kell laktóz tartalmú élelmiszert fogyasztanod ahhoz, hogy ez ne következzen be.


Nyilván fontos a baba, de erről tudjál.

2017. febr. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de én az vagyok és tulajdonképpen élvezem, hogy végre nekem sem fáj a hasam. De csak magam miatt sosem diétáztam volna.
2017. febr. 26. 00:09
 9/12 A kérdező kommentje:
Ma először végre sárga volt a kaki!!! :))))
2017. febr. 27. 10:31
 10/12 anonim ***** válasza:
1-es jót írt, annyival egészíteném ki, hogy a tej kb. 6 hét, mire kiürül a szervezetből.
2017. márc. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!