Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Tapasztalt anyukák, bárányhiml...

Tapasztalt anyukák, bárányhimlővel kapcsolatos kérdéseimre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

Három éves kislányom himlős lett.Sajnos az orvosunkat helyettesítették,és nem igazán volt közlékeny a másik doktor.Fenistil cseppet írt,azt mondta semmivel ne kenjem kívülről,és ne vakarja.....

1,Ha nem lázas,lehet vele az udvarra menni?(10 perc,fél óra amíg szellőztetek?)

2,Szemén,fenekén lévő pöttyel vissza kell menni az orvoshoz?

3,Meddig viszketnek? Tegnap óta kínlódunk,holnapra javulni fog, vagy még napokig tart?


2017. márc. 17. 10:42
 1/10 anonim ***** válasza:
79%

FEnistil cseppet adjad neki, mert úgy kevésbé fogja vakarni én legalábbis azt vettem észre hogy nagyon jó volt ilyen szempontból, az más kérdés hogy eléggé bágyadt volt tőle.

Nekünk mentholos hintőport kellett a pöttyökre kenni, vagy poxclean nevű habot, de a mentolos hintőpor sokkal jobb volt, nem érdemes a másikat megvenni, marha drága amúgy is.

Én nem vittem sehova, mint írtam a fenistil csepptől nagyon bágyadt volt, így eszembe sem jutott kivinni az utcára, bár mi panelben lakunk, kertesháznál más lehetőségek vannak. Meg amúgy fertőző betegség, nem szabad közösségbe vinni.

Nem a szeme miatt vagy a popsija miatt kell visszamennetek, hanem hogy az orvos lássa, hogy gyógyul, meggyógyult és közösségbe mehet.

Viszketni több napig viszket, hát már nem emlékszem pontosan de 1 hétig tuti viszketett. A teljes gyógyulás 2 hét, de utána még látszanak a pöttyök majd, de nem fertőz már, mert leszáradnak de a friss bőr ott van már, arra vigyázni kell majd. Gondolom amúgy is kened majd naptejjel, de így még jobban oda kell majd figyelni hogy így majd jön a jó idő. Nem azt mondom hogy mostantól kend, de mikor már erősődik az uv mindenképpen. Nekem külön felhívta az orvos a figyelmemet erre, bár úgyis kentem volta....

A láz nálunk több napig visszatért talán 4 napig is. A pöttyök is több napig jönnek folyamatosan, az is talán 4 nap volt amíg újabbak jöttek, tele lett mindenhol amúgy pöttyel.

2017. márc. 17. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Hű,4 napig jöttek a pöttyök és egy hétig viszketnek... ezt nem tudom hogy fogjuk bírni.:( Kapja a fenistilt 3 alkalommal, nem tudom mennyit használ, mert egész nap kaparná magát.Vettem az orvos tanácsa ellenére poxclint,de az sem igazán segít.A feneke fáj nagyon, tegnap este egy órát sírt, és olyan rossz,hogy nem tudok segíteni.

Majd ha lesz a saját orvosunk,és már gyógyul,visszaviszem hozzá,az igazolás miatt is.

Mi hatalmas kertesben lakunk, sehol nincs szomszéd, senkivel nem találkoznánk az udvaron.Nem bágyadt egyébként, csak ez a viszketés,sírás.. néha nehéz elterelni a figyelmét.Köszönöm a válaszod!

2017. márc. 17. 11:13
 3/10 anonim ***** válasza:
83%

1. Ha semennyi láza nincs, kiviheted, DE... nagyon fertőző betegség, ha bárki van az udvaron, szemétség levinni.

2. A szemén levővel igen, de inkább megkérdeznék telefonon egy szemészt, mi a teendő.

3. Napokig, egy hétig is viszket, ráadásul nagyon. Kenegetni nem szabad, mert attól jobban hegesedik. Ahogy vakarni sem szabad, mert akkor biztosan megmarad a heg. A sebeket sem szabad majd piszkálni.


Ha fürdeted, ne használj szappant, és sampont se (ha a fején is vannak pöttyök), csak vizet, és közben se dörzsöld kézzel, csak zuhanyozd óvatosan. (Szappant csak a fenekére és persze a kezére.) És gyorsan zuhanyozzatok, hogy ne ázzon fel a bőre. Nagyon kellemetlen, de hosszú távon így marad a legkevesebb heg.

2017. márc. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%

1. Nem.

2. Nem, ha nem okoz egyéb problémát, de vakarni ne engedd.

3. A Fenistiltől csökkeni fog a viszketés, nyugi.

Ne kend semmivel, az orvos jól mondta.

3 éves kislánynak próbálj a "hiúságára" hatni vakarózás terén: magyarázd el neki, hogy ha nagyon elvakarja, akkor csúnya helye maradhat. Persze nem ijesztgetve, hanem úgy hogy megértse. Nálunk hatott. :-)

2017. márc. 17. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%
Nekem egy örökkévalóságnak tűnt a viszketés. Ajánlották, hogy tegyek a fürdővizükbe szódabikarbónát. Megállapítottam, hogy nem csinál semmit. Aztán vagy két hét múlva vettem észre, hogy ezt bizony a porcukros fűszertartóból öntöttem. :-) szal x, hogy segített volna-e.
2017. márc. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

5. válaszoló!:D tehát a cukor nem segít a viszketésen.:D

Köszönöm a válaszokat.Próbálom csak akkor bekenni neki,ha sír.

Én is voltam himlős,és nekem nem volt ilyen szenvedés.Akkor még kaptunk cinkes rázókeveréket,nem tudom, hogy amiatt-e, vagy alapból,de sokkal kevésbé volt kellemetlen, mint neki.

Nem viszem akkor ki az udvarra.(bár több ezer négyzetméter,és körben üres telkek,szántóföldek vannak, lehetetlen hogy valaki 200mnél közelebb kerülne)

Én a fényérzékenység miatt aggódtam.

Azt hiszem,előszedem a húsvéti barkácsfüzeteket...Lesz rá idő bőven.:)

2017. márc. 17. 12:06
 7/10 anonim ***** válasza:
79%

1. Addig nem vittem ki őket, amíg nem kezdtek el pörkösödni a pöttyök.

2. Azért kell visszamenni, hogy meggyógyult-e, nem maradt-e szövődmény.

3. Napokig viszket. Nálunk nagyon bevált az aloe first spray. A lányaim 1 hét eltéréssel kapták el, a nagy 4 éves volt, a kicsi 8 hónapos.

2017. márc. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én fürdés után szódabikarbónás vízzel kentem be a pöttyöket. Sűrű masszát csináltam nagyon kevés vízzel és úgy. Úgy láttam segített. 16 hónaposan kapta el, 3 hét volt mire eltűnt az összes pötty. Talán 4-5ször ha vakarózott szerencsére.
2017. márc. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ez egy akkora baromság mitől változott meg a barányhimlő édes istenem!!

Tavaly volt mindhárom gyerekem 2 hét különbséggel himlősek,és igen Cetirizint kaptak ,szódabikarbónás vizzel öblítettem őket,és mint ezer éves is sinkrázóval kentem őket !!

Minden ok volt

Poxklin vagy mi a szar ja persze 3600ft-ért kinek van arra pénze,no meg a gyógyszercégeket gazdagítsuk jeeee !!

2017. jún. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Cinkrázó bocsi

Utolsó voltam

2017. jún. 12. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!