Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Így veszélyes ránk a bárányhimlő?

Így veszélyes ránk a bárányhimlő?

Figyelt kérdés

Vendéget fogadnànk ma délután.

Kiderült, hogy náluk a kisgyerekek most épp himlősek.

A fiam 11 hónapos. Én nem akartam bunkó lenni, ezért annyit írtam egy mosoly jel kíséretében, hogy feltételezem, ha veszélyben lennénk, nem jönne :)

Nem érkezett erre reakció.

Egy felnőttről van szó, nem tudom, hogy volt-e már himlős (már idősebb, szóval gondolom, igen). Tudtommal az cseppfertőzéssel terjed. Esetleg a ruhájàn hozhat valamit? Hagyjam, hogy jatsszon, megölelje a fiamat?

Van okom félelemre vagy alaptalan?


2017. ápr. 24. 06:52
 1/7 anonim ***** válasza:
57%
Nekünk régebben azt mondta a gyerekorvos,hogy aki már volt hímlős nem lehet hordozó,nem tud fertőzni. Azt lenne jó tudni,hogy a felnőtt,aki megy hozzátok volt e hímlős.
2017. ápr. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
58%
Én nem értem az embereket. Miért megy hozzátok ha fertőző betegek közt van? Ha 0,00001% az eselye, hogy valami bajom van akkor nem megyek vendégségbe megfertőzni mást...
2017. ápr. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
29%

A másodiknak tök igaza van. Én se mennék sehova betegen, fertőző betegen meg pláne nem. Ha nem volt még bárányhimlős az a felnőtt, akkor 1000%, hogy elkapta. Ez egy NAGYON fertőző betegség. Ha nincsenek még tünetek, akkor is fertőz, nálatok is elkapja mindenki, aki még nem volt. Akkor is, ha nem ölelgetitek egymást. Elég, ha megfogod utána a kilincset. Én is így kaptam el egy kollégámtól, aki korábban a keresztlányától kapta el. Nem is egy irodában/légtérben voltunk, nem is emlékszem, hogy azon kívül beszéltünk volna, hogy a folyosón elmentünk egymás mellett egy szia keretében.


Ha nem akarod, hogy a fiad elkapja, akkor kérdezd meg, volt-e már bárányhimlős, és ha nem, rakjátok át máskorra a találkozást. Ez nem bunkóság, és ha nem érti meg, pont ő a bunkó.

2017. ápr. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Nem engedném be a házamba! Majd jön később.
2017. ápr. 25. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Végúl más okból kifolyólag nem jött :)
2017. ápr. 26. 05:52
 6/7 anonim ***** válasza:

A baranyhimlo nagyon fertozo, 5 perc testi kontaktus vagy 1 ora egy legterben es a fogekonyak 90%-a elkapja.

Viszont ha valaki mar atesett rajta nem kapja el es nem fertoz. Ettol fuggetlenul ilyenkor illik rakerdezni zavrja-e a vendeglatot, ha igy latogat. Annyi paramami van, hogy ihaj.

De oszinten szolva a kerdezot sem ertem. A baranyhimlo ellen van oltas. Ha nem akarja valaki, hogy a gyereke elkapja, beoltatja (9 hostol adhato). Igy 1 % eselye van csak elkapni, de abban az esetben is nagyon gyengen fut at rajta.

Ha viszont nem oltatja, nem szeretne, akkor meg pont az a jo,hogy gyerekkorban esik at rajta. Felnottkorban sokkal veszelyesebb. Terhesen sulyosan magzatkarosito lehet, ferfiaknal nemzokeotelenseget is okozhat, de onmagaban is sokkal nehezebb lefolyasu, mi t gyerekkorban.

De mondom, ettol fuggetlenul, ha baranyhimlos van a csaladban, sztem alap, hogy ezt nem csak kozoljuk, hanem tiszteletben tartjuk, ha valaki igy nem akar talalkozni.

2017. ápr. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amugy meg 2-3 het a lappangasi ido es a pottyok megjelenese elott kb 2 nappal mar fertoz. Szoval siman tud valaki ugy fertozni, hogy fogalma sincs rola.

Ezt csak arra reagalva irom, aki a munkahelyen kapta el.

2017. ápr. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!