Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Anyukák! Szerintetek ez...

Anyukák! Szerintetek ez skarlát? Akinek volt már a gyermeke skarlátos, kérem olvassa el!

Figyelt kérdés

[link]


[link]


Vasárnap kezdődött lázzal, ami estére 39 felett volt jóval. Köhögött, meg a torka láthatóan fájt (1éves még csak, tehát elmondani nem tudja).Hétfőn is még volt láz, akkor voltunk dokinál, aki annyit mondott, hogy csúnya a torka, de nem ír antibiotikumot, adjak nurofent és köptetőt. Viszont tegnap este kijöttek ezek a kiütések rajta. Ma délutános a doki, megyünk vissza. Addig is gondoltam megkérdezem tőletek. Másik két gyerkőcöm sosem volt, így nem tudom így néz-e ki. Illetve valószínű, ők is elkapják? Kismamára veszélyes lehet a skarlát??


2018. jan. 24. 09:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A skarlát egyik tipikus tünete a málnanyelv. Ilyen nem volt a gyerekednek? Úgy értelmezem, vasárnap, hétfő és kedden volt lázas, ma már csak kiütések vannak? Ez alapján én háromnapos láznak gondolnám, ami egy vírusfertözés, amire hatástalan is lenne az antibiotikum. Délután az otvos úgyis megmondja, addig is nyugidj meg, szerintem ez nem skarlát.
2018. jan. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ilyen a nyelve. Lepedékes hátul, picit mintha pöttyösödne, de nem tudom.


[link]

2018. jan. 24. 09:22
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja és tegnap sem volt már láza!
2018. jan. 24. 09:24
 4/11 anonim ***** válasza:
A nyelve alapján se tünik skarlátnak. Még a bőre tapintásából is lehet rá kövekeztetni, olyankor bársonyos tapintású lesz. Biztosat majd úgyis az orvos mond, szerintem tényleg nem skarlát.
2018. jan. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igazából az lesz a döntő, hogy lehámlik-e a tenyere/talpa. Ha igen, akkor valószínűleg skarlát (volt).
2018. jan. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is csak víruskiütés. Az én lányomnak is volt 2napig nagyon magas láza, 3.nap csak hőemelkedés, 4.nap meg kijöttek a kiütések.

Ha megsimítod a bőrét milyen tapintású? Érdes vagy sima, puha?

2018. jan. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Szerintem egyszerű lázkiütés.
2018. jan. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Érdes a bőre, ha megsimizem. Már a nyakán is van.
2018. jan. 24. 11:15
 9/11 A kérdező kommentje:
A lényeget kihagytam mondjuk, hogy anyósom dajka oviban, és náluk skarlát járvány van.
2018. jan. 24. 11:23
 10/11 anonim ***** válasza:
A nyelv alapján nem mondanám skarlátnak, a kiütések inkább olyasminek tűnnek. A pofija nem piros? Nem volt még skarlátos nekem se a gyerek, de a három napos lázhoz már volt szerencsénk. Az sok pici kiütés volt, nem voltak így egybefolyt részek.
2018. jan. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!