Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Ujszulott (7hetes babát)...

Ujszulott (7hetes babát) mikor kell orvoshoz vinni ha vélhetően hőemelkedése van?

Figyelt kérdés
37,1 és 37,5 között ingadozik

2018. febr. 22. 12:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mindig méred neki? Felesleges!
2018. febr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Nem mérem mindig neki, de a nagyobbik gyerek 2hete beteg, igy mostanában mérem neki, igen..
2018. febr. 22. 13:50
 13/17 A kérdező kommentje:

Felhívtam a dokit, azt mondta ha tartósan 37,4-37,5 marad akkor vigyem be vizsgálatra.

Hmm...

2018. febr. 22. 13:50
 14/17 anonim ***** válasza:

Hol mered? Popsiban? Levonás után ez az értek?


Én vinnem ha úgy érzem baj van.

2018. febr. 22. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nyilván el tudod majd dönteni, ha beteg, lévén nem is első gyerek. Mindig elmondják az orvosok, hogy a láz esetén történő protokoll nagyban függ attól is, miként tolerálja a gyerek. Ha nem elesett, étvágytalan, akkor alacsony/közepes lázat sem kell feltétlenül csillapítani, az öngyógyító folyamat része, ez meg igen enyhe hőemelkedés maximum, de te látod, hogy mennyire viseli meg. Ha ezen kívül nincsen más tünete én nem vinném az influenza-szezon közepén a rendelőbe, mert ha még időpontra mentek is kellhet várni pár percet és ha eddig nem volt beteg majd ott az lesz. Hívd házhoz az orvost ha aggódsz, én 7 hetes csöppséget nem hurcibálnék beteg gyerekek közé egy mezei hőemelkedéssel, azért 37,4-nél még nem kell parázni, pláne ha most indult, majd elválik mi lesz a vége, ha elkapta és lebetegszik akkor úgy sem állnak meg a tünetek ennyiben. Hátha megússza az anyatejes immunbombának köszönhetően.
2018. febr. 22. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Az én dokim azt mondta, hogy születése után 2-3 napig nézzem neki a hőmérsékletét, hogy tudjam, hogy mennyi az alaphője, és ha eltérést látok hívjam, mert ilyen kicsi korban a láz nem játék, és nem szabad kivárni úgy, mint nagyobb gyereknél (kivéve oltás természetesen). 3 hónaposan mértem neki 38,3-at végbélben, levonás nélkül, és bár semmi baja nem volt, nem volt étvágytalan, nem volt nyűgös, hívtam a dokit, aki berendelt, és kiderült, húgyúti fertőzése volt.

Úgyhogy én nem értek egyet azzal, hogy ez normális testhő és ne méregesd neki, mivel írtad, hogy neki 36 x a normál testhője.

Figyelgesd, hiszen még nagyon kicsi és ha úgy érzed, és van rá mód és lehetőség, hívd le a dokit, hogy ne kelljen a sok beteg közé felvinni a kicsit (nálunk legalábbis a fél város kidőlt influenza és tüdőgyulladás miatt)

2018. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó, én is igy gondolom ahogy te!
2018. febr. 22. 21:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!