Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Napszúrást kapott a babám?

Napszúrást kapott a babám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


7 hònapos kislányom ma estefelé belázasodott (39,2C°), a feje és az arca forró, a vègtagjai viszont hűvösek. Egèsz nap jókedvű volt aztàn egyszer csak elkezdett nagyon sìrni, alig tudtuk megnyugtatni. Ma nagyon meleg volt kint ès mi dèlelőtt sètàltunk, 11kor èrtünk haza. Gondolom itt rontottam el :( azt gyanìtom, hogy napszùràst kapott.

Orvoshoz nem mentünk, adtunk neki kùpot ès egy picit lejjebb ment a làza. Az lenne a kèrdèsem, hogy akinek volt ebben tapasztalata mit tanàcsolna? Èjjel ha esetleg visszaszökik a làza, hűvös zuhanyzàs szüksèges? Vagy borogatàs? Kell-e itatni vìzzel ès mennyire legyen betakarva èjjel? Mit tudok mèg tenni, hogy mihamarabb tùl legyen rajta? Most alszik de sűrűn felèbred ès nyöszörög..


2018. máj. 25. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk speciel egész nap esett,de ha 11re otthon voltatok és nem szó szerint a tűző napon volt meg nem órák hosszát akkor nem napszuras.Esetleg nem volt valaki beteg felétek mostanában?Vizesborogatas Laura jó, csukló,boka,de ha még az éjjel ennyire felszíne neki én simán vinnem ügyeletre,főleg ha se megnyugtatni,se itatni nem tudjátok.
2018. máj. 25. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
57%
Laura=lázra (kell okostelefon az ember lányának) Jobbulást a kicsinek.
2018. máj. 25. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Ilyen magas lázzal vidd el ügyeletre, nagyon pici még. Gyanúsabb, hogy valami betegséget kapott el.
2018. máj. 25. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi szèpen! Azt elfelejtettem ìrni, hogy külföldön èlünk ès 28 fok volt kint.

Beteg nem volt mostanàban senki :/

Most ùgy nèzem lehùzta a kùp a làzàt, de ha megint ennyire visszaszökik bemegyünk az ügyeletre biztos.

2018. máj. 25. 21:47
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Germicid kúp, nurophen szirup.Ne nagyon oltoztesd be. Elég egy vékony rugdalozo és egy nagyon vékony takaró. Ha feljebb megy a láza hűtő fürdő, vizes borogatás. 40 fok felett pedig azonnal ügyelet. És az ég szerelmére vidd orvoshoz minél előbb. Pici babáról van szó.
2018. máj. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Most ijesztgessünk, hogy végre orvoshoz vidd???

Akár agyhártyagyulladása is olozhat magas lázat, de ezt csak orvos tudja kideríteni.

2018. máj. 25. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hüvös végtag annak a jele, hogy még emelkedik a láz. Szerintem ez nem napszúrás lesz. Nagyon pici még, vidd el az ügyeletre.
2018. máj. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a kicsi? Voltatok orvosnál?
2018. máj. 26. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszi a vàlaszokat mindenkinek! Ma jòkedvűen èbredt ès nincs làza, de felhìvtam az orvost, azt mondta d.u 1kor tud minket fogadni, mert rengeteg a paciens most, ès ők mind időpontra mentek. Pont ezért is nem indultam meg vele rögtön a telefonàlàs helyett, mert fèltem hogy elràngatom szegènyt ès mèg ott ülünk egy òràt a vàròban mert màsoknak van időpontjuk..

Szòval elmesèltem neki mi a helyzet, azt mondta addig is hűvös sötètìtett szobàban legyen, szellőztessünk sokat, folyadèk amennyit csak meg bir inni, elèg ha pelenkàban van, ès betakarjuk rongypelenkàval, ès nèzzük a làzàt, ha visszaszökik menjünk be rögtön ès fogad. Kèrdezgetett ezt-azt, hogy van-e ilyen meg olyan reakciòja meg tünetek stb, amire majdnem mindre az volt a vàlaszom, hogy nem ès ezzel ő azt gondolja nincs nagy baj, kicsit tùlmelegedett.. :/ De kèsőbb màr többet tudok.

2018. máj. 26. 09:45
 10/10 anonim ***** válasza:
Hogy van a kicsi?
2018. máj. 27. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!