Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Koponya UH mire jó és ott mit...

Betti Jazi kérdése:

Koponya UH mire jó és ott mit csinálnak egy 6hónapos babával?

Figyelt kérdés
Ma voltunk orvosnál és ő kérte ezt a vizsgálatot hiába kérdeztem miért konkrét választ nem adott azt mondta vigyem el a kicsit az a biztos!
2019. jún. 24. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

ha még nem nőtt be a kutacsa, azon keresztül fogják csinálni az UH-t.

Értágulatokat, cisztákat szoktak ilyenkor nézni, ha volt neki szülés közbeni agyvérzés, annak a nyomait is látják szerintem.

A 6 hetes hasi-koponya-csípő UH-n mit mondtak? Ne ijedj meg, ha azon nem voltatok lehet csak azért küld el most.

2019. jún. 24. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
6hetesen nem voltunk sehol nem is mondtak semmit a védőnő mondogatja mindig hogy korához képest nagy a kisfiam mert 6 hónaposan 9670g
2019. jún. 24. 19:17
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekünk is 6 hetesen csak csípőröntgen volt. De gondolom,az agyát nézik az uh-n
2019. jún. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Csípő vizsgálaton mi is voltunk de eddig ilyen koponya UH ról szó se volt.gondolom az agyát vizsgálják hogy minden okés e
2019. jún. 24. 21:42
 5/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok, most néztem meg az én kisfiam 9240 volt a 6 hóson, és már az utolsó UH-kon is jajgattak hogy nagy a feje. 56cm-el és majd 4 kgal született...

A védőnő meg a gyerekorvos jajgatott hogy mennyit eszik, ja anyatejes akkor nem baj, jaj mekkora a súlya, miért nem fordul még át stb.

Szóval ne aggódj, mi már fejlődésneurológián is voltunk mert későn kezdett mászni és ott egy doki mondta hogy felejtsük már el ezt a bekategorizálást, amit művelnek a gyerekekkel. Azóta rájöttem az én kisfiam mindent későn de szépen csinál. Mozgásfejlődés, beszéd, hozzátáplálás, evőeszközzel evés stb. Most 22 hónapos, 14kg és 98as ruhákat hord, mindenhol megjegyzik hogy óvodásméretű, de helyes formás kis feje van, és persze nagyobb sapikat kell neki vennem mindig.

Próbálj megnyugodni, megnézik az UH-n és minden rendben lesz.


A hasi-koponya-csípő UH egyébként nem kötelező, mi erre mentünk és az ortopédiát kihagytuk (csípőszűrést), mert UHn többet látnak.

2019. jún. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a megnyugtató válaszd sokat segítettél
2019. jún. 25. 17:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!