Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Hőemelkedése volt a lányomnak...

Hőemelkedése volt a lányomnak és úgy kapott védőoltást, lehet belőle baj?

Figyelt kérdés
Az éjjel rosszul aludt, hőemelkedése volt és jön a foga is. Adtam neki egy fél adag nurofent. Reggel jókedvűen kelt, nem volt semmi baja. Elmentünk a védőoltásra, ahol elég nagy zűrzavar volt, sietni kellett és teljesen kiment a fejemből, hogy szóljak róla mi volt éjszaka. Megkapta 9-kor az oltást és most már lázas. Bexerot kapott, a 3.-at. Mindig lázas volt utána, de most ezt túl gyorsnak érzem. Nem lehet, hogy valamilyen betegség áll a háttérben? Most nagyon aggódom és szörnyen mérges vagyok magamra, hogy egy ilyen fontos dolgot elfelejtettem.
2019. júl. 18. 13:45
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Nyugodj meg, nem lesz baja. Azt olvastam (bár már nem tudom hol, de hozzáértő írta), hogy nem azért nem adják be az oltást a beteg gyereknek, mert baja lesz tőle, hanem mert nem hat olyan jól. Kisebb valószínűséggel alakul ki a védettség, mert nem ér rá az immunrendszer a kamu betolakodóval foglalkozni. Másrészt ha valamilyen tünet megjelenik az oltás után, akkor nem lehet tudni, hogy oltási reakció vagy az alapbetegség.


Ne emészd magad, persze, hibáztál, de nagy baj nem lesz. Beszéld majd meg a további teendőket az orvossal.

2019. júl. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem hívd fel az orvost, beszéld meg vele.

Nekem a fiam kapta volna tegnap a 2. Bexserot, de gyanús volt, ezért megmértem, neki is hőemelkedése volt. Így mi elhalasztottuk az oltást.

2019. júl. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!