Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a különbség a családi...

Mi a különbség a családi napközi, családi bölcsöde és a sima bölcsöde között?

Figyelt kérdés
2020. jan. 7. 09:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Családi napközi/bölcsőde tulajdonképpen ugyanaz. Kis létszamú csoportok vannak, a munkahelyemen konkrétan 2 csoport van. Az egyik 5 a másik 7 fős. Kisgyermeknevelők 2-2 fő és a főnök. Teljesen rugalmas, nem korlátozzuk az érkezést, a szülők hozhatnak be enni és innivalót, saját játékot stb. Tulajdonképpen azt csináljuk amit a szülő elvár. A legnagyobb előnye, hogy kevesebb az esély a megbetegedésre, mivel nem 14 gyerek van összezárva. Tudni kell, hogy ezek fizetősek, bár most lehet támogatást kapni.


Az állami bölcsiben jól működő szabályok vannak. 14 fős csoportok vannak általában. Hasonló a szabályrendszere a szülők szemszögéből az oviéhoz. 2 kisgyermeknevelő van egy csoportra és egy gondozási egységre egy technikai dolgozó/dadus. Nem túl rugalmas és sajnos gyakori a megbetegedés. Azt esznek ami van, általában csak nasit engednek bevinni. Ha nem eszik fél8kor a gyerek akkor rendes ételt délben fog kapni. Családi bölcsiben meg mikor megéheznek ehetnek legalábbis nálunk.

2020. jan. 7. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy ilyen érthetően összefoglaltad:)

Még annyit nem tudsz véletlen,hogy átlagban mennyibe kerülhetnek ezek a napközik?

2020. jan. 7. 10:09
 3/10 anonim ***** válasza:
82%

Nálunk úgy van, hogy 8-13 óráig 1500 ft étkezéssel, étkezés nélkül 1000 ft. 8-16 óráig pedig 2500 ft étkezéssel. Vállalunk időszakos gyerekfelügyeletet is, ami azt jelenti, hogy míg anyuka elmegy fodrászhoz beadja a gyereket. Ilyenkor csak számlát adunk, előtte való nap legkésőbb kell, hogy szóljon. De a díj ugyanúgy 1000 ft 1 óra hosszáért is, mint 4ért. A másik, hogy az állami bölcsibe munkáltatóival vesznek fel, minden nap kell vinni a gyereket, persze ha nem beteg. Családi bölcsibe viszont ha nem akarod teljesen elengedni a gyereket vagy érzelmileg sok lenne a távolság akkor mondjuk viheted hétfőn meg szerdán.

Ha bármilyen kérdésed van még szívesen válaszolok.

Az én gyerekem járt magánba és államiba is, én is dolgoztam mindkét helyen. Megmondom őszintén, hogy nekem az állami jobban bejött, több mindent tudnak egymástól tanulni és fontos, hogy a szabályokkal is megismerkedjenek. Családi bölcsibe(magán) viszont annyira a szülők és gyerekek igényeinek teszünk eleget, hogy pl. van 5 gyerek a csoportba, egy ki akar menni akkor kimegyek az egy gyerekkel, a kolléganő meg bent a néggyel. Na nekem ez sok. Vagy kimegy mindenki vagy senki, ez egy közösség amit meg kellene tanulni a gyereknek...

2020. jan. 7. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szia. Az első nagyon szépen leírta. Nálunk a fél napos 55.000 (tehát ebéd után elviszed) és az egész napos 72.000 ft.
2020. jan. 7. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Sok mindenben igaza van/lehet a második válaszolónak. De, azért van olyan gyerek, aki az állami bölcsire még nem érett meg, ezért trauma lenne neki (arra gondolok, hogy a sok gyerek miatt kevesebb idò jut rá, ezért esetleg egész nap sír vagy nagyon tiltakozik ellene otthon is, hogy nem akar menni), ilyenkor a csana jobb választás lehet.
2020. jan. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
11 hónapos még a pici nálunk,és most még azt szeretném ha szokná a közösséget. Még egyébként imádja a gyerekeket és már most nagyon barátságos lányka,remélem nem lesz gond. Aztán ha úgy látom hogy minden rendben akkor lehet már ősztől rendszeresen járna. De ezek alapján jobb lesz majd az állami,mert szeretném ha azt tanulná meg hogy vannak szabályok. Csak kicsit aggódom is,mert elég nehéz elaltatni. Mit csinálnak a gondozók mikor egy gyerek nem hajlandó elaludni?
2020. jan. 7. 12:31
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
A családi napköziben is vannak szabályok. A miénkben ugyanazok a szabályok, mint az államiban, azt eszik amit adnak, nem lehet bevinni kaját külön. És az sincs, hogy akkor az egyik gyerekkel kimegy valaki, hanem ha kint vannak, akkor mindenki kint és mindenkinek együtt kell bemenni. Csak több idő jut egy gyerekre, ha esetleg sírós az elején.
2020. jan. 7. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%
Megoldják az alvást, ha kell mellé ül a dadus és simogatja, de nem tudom ez az államiban mennyire kivitelezhető.
2020. jan. 7. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
30%
Nálunk az állami bölcsinek van egy leválasztott csana része, és ugyanazok dolgoznak ott. Óránként kell fizetni (pár éve volt 500), tehát inkább olyan párórás-félnapos gyerekmegőrzőként funkcionál azoknak, akik nem tudják hová tenni a gyereket alkalmi vagy rendszeres program miatt vagy szeretnék kicsit már közösséghez szoktatni. Teljes napra viszont szerintem nem annyira szokták beadni, mert bébiszitternél ugyan olcsóbb, de havidíjra számolva drága és nem egy elit (angol meg biokajás meg fejlesztőnek eladott... hely) és azért nem is egy fix csoport van ott, legfeljebb úgy, mint a játszótéren.
2020. jan. 7. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
59%

A családi napközi, családi bölcsi lehetőséget azért hozta létre a jogalkotó, hogy enyhítsék a bölcsi hiányt.

Az előnye az, hogy én pedagógusként bármikor elvegezhetek egy gyors képzést, (ami konkrétan a csana, csabö működési feltételeiről, követelményeiről szól) és bejelentett munkát hozok létre saját magamnak azzal, hogy MINIMÁLIS feltételek, infrastruktúra mellett végzek pedagógiai munkát. Konkrétan akár otthon, a nappaliban is a szomszéd/ismerős gyerekét nevelem a sajátommal, a lehetőség adott. Persze a létszám is kicsi, ez maximalizálva van. Ezért hívják családinak. (nincs gyerekem, és nem működtethetek ilyesmit)

Most jön a fekete leves: a legtöbb csabö úgy néz ki, mint a bölcsődék. A legtöbb nem látja a különbséget. DE: sok angol nyelvű bölcsi pl. végzettség nélküli született angolt alkalmaz a végzett pedagógus társaként, míg az államiban csak szakemberek kapnak felvételt.

Ahogy fentebb írták, az élelmiszerre vonatkozó szabályok is megengedőbbek, akár a szülők főztjét is ehetik a gyerekek. Állami bölcsiben az élelmiszer tárolás is szigorú, ezért nem lehet két étkezés között esztegetni, a csoportban nincs keksz ropi, stb.. (hangyák, és társaik elkerülése végett)

Rengeteg más engedeményt is kap még a csana, csabö, amire felesleges kitérni, a lényeget szerintem érted.


Hogy ki mikor megy ki az udvarra, d8mogatják-e a gyereket alváskor nem függ össze a csana/csabö intézményével, a bölcsőde nevelési elveit arculatát az intézményvezető határozza meg. A gyermekre vonatkozó szabályok a legtöbb helyen a gondozónőkre vannak bízva, egy bölcsiben is vannak nagy eltérések csoportok között. (persze magánban sokat ugrálnak a szülők kedvéért, hiszen tőle érkezik a pénz)

2020. jan. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!