Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Tanult el rosszat gyermeked a...

Tanult el rosszat gyermeked a bölcsődében?

Figyelt kérdés
Ismerősi körben bölcsibe nem nagyon jártak gyerekek, de az óvodáról egy rakás nem túl jó dolgot hallok, hogy milyen gyerekek vannak, meg miket tanul tőlük a gyerek. Lányom 27 hónapos, bölcsődén gondolkodunk, de nagyon félek tőle, hogy miket lát majd. Nyilván ha nagyobb, akkor jobban meg lehet vele beszélni dolgokat. Ő teljesen problémamentes, nem hisztizik, nem csíp, nem üt, nem harap, nem kiabál stb. Tartok tőle, mi lesz, ha olyan gyerekekkel találkozik, akik ezt csinálják. Egyrészt, hogy rá fog-e kapni. Másrészt, mi lesz, ha bántják szegényt?
2020. jan. 24. 11:45
 1/5 anonim ***** válasza:
41%

Ès ha most megütne valami miatt, akkor azért kilenne a hibás?


Attól, hogy a gyerek lát valamit valahol még neki ezt nem kell megtennie. Erre kell megtanítanod és akkor nem lesz baj. EGy rakat gyerek 4-5 évesen lesz hisztis vagy egyáltalán nem.


Nekem a nagyobbik lányom elég nyugodt gyerek volt, de a kicsi már 1 évesen hajánál földre rántotta a nagyot, mert a nagy elöbb a székén ült...

A nagy soha nem lett olyan vad mint a kicsi, a kicsinek meg senki nem mutatta a vadságot...

2020. jan. 24. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szuper a bolcsi nálunk, nsgyon jó helyen can a fiam. Ő két évesen kezdte.


Az egyetlen “negatívum” amit ott tanult, az a Ja szo. Rendszeresen használja az igen vagy a jó helyett.

2020. jan. 24. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Első mindent leírt, amit akartam.

Nekem is voltak hasonló félelmeim, de rájöttem, hogy azzal ártok a legtöbbet, ha megpróbálom megvédeni az ilyen “rossz példáktól” és attól mert kipróbál egy-két ilyet még nem lesz “rossz”. Nem véd héten meg mindentől, max mutatja tök neki egy utat, amit szeretnék, hogy kövessen és termelhet hetem rajta. És egy bunyós bölcsisnél vagy néhány trágár szónál nagyobb veszélyek is leselkedhetnek rájuk. Nem most, mondjuk majd 10 év múlva. Az alapok letétele a mi dolgunk szülőké, közösségbe kerülve pedig kiderül majd jól csináltuk e dolgunk.

2020. jan. 24. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem kellett bölcsibe járnunk, elég volt elmenni a babaklubba, hogy az alig 3 évesem a köcsög szóval gazdagítsa a szókincsét. Persze nem tudta mit jelent, de azért pár hétig okozott vele itt ott néhány kellemetlen percet.
2020. jan. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem eddig csak jót tanult a bölcsiben a fiam. Szerintem a félelmeid alaptalanak, ha jók a gondozónők.


"Ő teljesen problémamentes, nem hisztizik, nem csíp, nem üt, nem harap, nem kiabál stb. Tartok tőle, mi lesz, ha olyan gyerekekkel találkozik, akik ezt csinálják. Egyrészt, hogy rá fog-e kapni. Másrészt, mi lesz, ha bántják szegényt?"


Egy normális bölcsödében ezek nem fordulnak elő.

2020. febr. 5. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!