Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Aki fél évesen kénytelen volt...

Aki fél évesen kénytelen volt bölcsibe adni a kicsit?

Figyelt kérdés
Hogy bírta a kicsi? Napi hány órára adtátok be? Utólag hogy látjátok, milyen hatással volt rá?
2020. márc. 3. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
5%
Én nem adom be, mert nem azért szültem, hogy mihamarabb lepasszoljam. Ha az anyagiak nem engednék meg, hogy otthon maradjak ameddig kell, eleve nem is szültem volna.
2020. márc. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
74%

1.

Ez nagyon szép gondolat, csak nem kèrdezte senki...



Nálunk 1,5 évesen sem veszik be, leghamarabb 2 évesen, de akkor 1 éves kor előtt jelentkezni kell.


Nincs férőhely.

Unokatesóm babysitter-rel oldja meg, mert a 2 évesének sincs hely sajnos.

Legközelebbi magánbölcsi 30 km

/ a vidéki lét átka/


Barátnőm 1 éves kor előtt nem sokkal adta bölcsibe..: / Bp/ heti 2 nap


Áldja.

Neki is jót tett / szülés utáni depressziót diagnosztizáltak/

Gyereknek is jót tett.

Rengeteget fejlődik.. kiegyensúlyozott anya megy érte..

2020. márc. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%
Ismerősöm van, aki kénytelen volt beadni, ha ételre kell a pénz, akkor ez van és szerintem a gyerek is megérti, érzi, hogy anya nem viccből rakja bölcsibe, hanem dolgoznia kell.
2020. márc. 3. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
33%
Igen 3-as, egy FÉL éves gyerek megérti, hogy anyának dolgoznia kell. Ezt ugye nem gondolod komolyan?
2020. márc. 3. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Állami bölcsikbe inkább olyan egy-másfél évesen veszik be tudtommal, de kérdezz rá előbb helyben ott, ahova tartoznátok (mindenhol mások a feltételek, várakozás...), mert létszámtól, lehetőségektől függően tudják fogadni, csoportokat kialakítani.
2020. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
35%
5 komolyan gondolom, oda volt írva, hogy érzi. Én fel se tudtam kelni amikor kicsi volt a babám, szerintem nem véletlen, hogy nem volt egy bögömasina, pedig sose tudtam rázogatni a popoját elalváshoz, sőt kivenni se tudtam a kiságyból, valahonnan érezte, hogy, mi van, mert a kaján kívül nem kért soha semmit. Egy gyerek érzi ha anyának tényleg muszáj őt otthagyni és dolgozni.
2020. márc. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
73%

Le lehet állni ezzel a "minek szülte ha lepasszolja " dumával.

Az államokban élek, és itt az anyák max 12 hetet kapnak fizetetlenül, de 6 hét az átlag.

A bölcsi drága, de pénz nélkül nem lehet fizetni a lakást, albérletet, rezsit, kocsit és a többi.

Nem azért adja be mert meg akar szabadulni tőle, hanem mert kell a pénz!!

Én óvodai pedagógusként dolgoztam és rengeteg pici baba volt bent 6 hetes kortól.


Jól viselik, és szeretnek bent lenni. A gondozok kedvesek, a közösség még fejleszti is, mivel hamarabb meg kell tanulnia beilleszkedni (akár fél evésen is) osztozkodni kell a játékokon, rutint alakítanak ki, stb.

A legtobb gyerek hamar hozzá szokik. Persze az elején nehéz.

Ha teheted napi pár órára vidd be, ebéd után hozd haza. Kb egy hétig. Utána hagyd ott alvásra, de rögtön utána vidd haza. Majd maradhat tovább is ha már megszokta.

Bar én jobban szerettem ha a gyereket ott hagytak egesz napra mivel gyorsabban beleszokik. Az elso par hét nehéz de utána megszokják.


Igaz, több betegséget összeszedhet, de szociális fejlődését felgyorsítja.

Mindenképpen találkozzatok a gondozóval és nézd meg hogyan viszonyul a gyerekekhez es a tiedhez is. Ha lehet, kerd meg had maradj ott pár órát, addig ő is ismerkedik a környezettel és te is látod mi a rutin.

2020. márc. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én sem így terveztem, de pár hét alatt összeomlott minden, úgy néz ki nem lesz más választás.

Én is azzal nyugtatom magam, hogy külföldön ez teljesen normális és csak felnőnek azok a gyerekek, nem lesz minden második lelki sérült.

Nálunk fél évesen beveszik, kérdés lesz e hely.

2020. márc. 3. 21:27
 9/14 anonim ***** válasza:
29%

Hű hetes azért ez durva. 6 hetes csecsemő közösségben napi szinten 😱 meg nem is tudnak védekezni a fertőzésekkel szemben.

Amúgy nem vagyok bolcsi ellenes, de ez kemény.

2020. márc. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
22%

Igen, az nekem is durva lenne. Meg nincs gyerekem, de ha lesz természetesen szeretnék otthon maradni ameddig lehet. De ha nincs más választás akkor egy jó bölcsi.

Ha a helyzet úgy hozza, nem lehet mást tenni.


Kérdező, ne aggódj, az államokban nagyon is kiegyensúlyozott gyermekek voltak , nem az teszi őket tönkre. Ha megtudod oldani, hogy fél napra vidd be, vagy esetleg 4 napot dolgozz, az könnyebb lenne a picinek. Esetleg keress munkát ahol otthonról is lehet dolgozni.

A legjobb amit tehetsz a kicsiért az az, ha gondoskodol róla akkor is ha bölcsibe kell kerülnie.

Ne legyen bűntudatod!

2020. márc. 3. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!