Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Más is hordja gyalog bölcsibe/...

Más is hordja gyalog bölcsibe/oviba a gyerkőcöt?

Figyelt kérdés

A kislányom februárban kezdi a bölcsit.

Sajnos nekem jogosítványom nincs, kidobtam rá 600 ezer forintot és nem sikerült, a forgalmi vizsgákon mindig olyan ideges voltam, hogy nem tudtam vezetni, pedig amúgy szuperül ment, de a vizsgán leblokkoltam és elindulni is alig tudtam, nem is akartak így engedni a vizsgabiztosok, így 5* buktam meg, azóta konkrétan próbálkozni sincs kedvem.


A bölcsi tőlünk 450 méterre van, tehát oda el kell sétálnom vele, majd onnan nekem 1.4 km a vasútállomás (20 perc vonatozás a munkahelyem) Délután ugyanez vissza.

Az ovi majd annyiban lesz jó, hogy a bölcsi más irányban van mint a vasútállomás teljesen, az ovi miatt meg majd nem lesz kitérő, mert pont mellette megyek el a vasút felé. De ott is lesz 1 km séta.

Egyszerűen nagyon félek ettől. Egy 2-3 éves gyerek tud ennyit sétálni minden nap 2*?


Munkát váltani nem fogok/akarok, mert Bp. melletti kisvárosban lakunk, és itt nincs a szakmámban munkalehetőség, meg nem is akarok új helyre menni, hisz a kicsi gondolom bekerül közösségbe, lehet sokat lesz beteg ilyesmi, új helyen ezt nem tolerálnák egyből, a régi munkahelyemen viszont ebből sem lesz gond, így én egyelőre a gyerek érdekeit nézem, és olyan munkahelyet akarok, ahol ha bármi van vele nem gond ha itthon maradok.


A férjem viszonylag korán megy, későn jön munkába, nem akarjuk, hogy olyan korán vigye el ő a bölcsibe, mert még az merült fel, hogy 6 körül mikor indul elviszi reggel ő kocsival, de az olyan korán van, én ráérnék 7 után vinni.


Olvastam már 1-2 hasonló kérdést, de jó lenne friss tapasztalatok olyanoktól, akik hasonlóan vannak mint én.


Pl télen is, esőben is hogy mentek?


2020. jan. 14. 10:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Bőven tud ennyit sétálni. Mi gyalog megyünk a bolcsibe, de nagyon sokan vannak, akik babakocsiznak. A babakocsit ott hagyjak a bolcsibe.


Illetve sokan kismotirral, futó bicajjal járnak.


Megoldás lehet meg egy hordozó is. Ha faradt csak felkapod a hatadra.

2020. jan. 14. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Siman lesetalja a gyerek, ne aggodj. Esetleg szerezz gyerekuleses bringat, elviszed benne bolcsiig, tovabb gurulsz vasutra, ott leparkolod/lezarod, hazafele ugyanez. Ovis koraban szinten igy. Ha eso van: esovedo overall, gumicsizma, es mar meg is van oldva.

Tudom h minden gyerek mas, de az en 16 honapos lanyom pl minden gond nelkul lesetalja a napi tobb kmt is.

2020. jan. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
83%

Hasonló ötödjére megbukott hülye anyu jelentkezik. :)

A 450 m lófütty, neked lesz sok a vonathoz menni. Nekünk 800 méter az óvoda, és mindig is sétáltunk, felesleges is lenne kocsival menni ilyen közelre.

Amúgy a megoldás még a bicikli lehet, azzal csak gyorsabb. kb 4 éves korig gyereküléssel, utána saját bringával közlekedtünk.

2020. jan. 14. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
A bicikli is tervben van még igen, hogy veszek egyet.
2020. jan. 14. 10:33
 5/23 anonim ***** válasza:
78%
Nyilván tud ennyit sétálni, ha nem, akkor ott valami komolyabb gond van. A jogosítvánnyal kapcsolatban, bár rábeszélni nem akarlak, de a férjem is ötször bukott, elküldték páv-ra, ott alkalmasnak találták, utána talán a második alkalommal átengedték, lehet érdemes lenne folytatni, ha már ennyi pénzed benne van.
2020. jan. 14. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
100%
Tőlünk 2 km az ovi, gyalog járunk mi is. A 2 kicsi megy a babakocsiba, a 2 nagy a lábán. 😊
2020. jan. 14. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

ui: télen semmi gond, felöltöztök oszt kész, ha esik a hó, lehet szánkózni is, ha ott tudod hagyni. :)

Esőben rosszabb, de ha van a gyereknek esőruhája, vagy viszel váltógatyát, akkor semmi gond nem lesz.

2020. jan. 14. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 A kérdező kommentje:

Szeretnék jogsit, de az a baj, hogy már komolyan rettegek inkább az egésztől, már el se merem képzelni, hogy én ki mernék menni akár 100 méterre is autóval, ha lenne jogsim se. :/

Lehet előbb pszichológushoz kellene mennem.

2020. jan. 14. 10:42
 9/23 anonim ***** válasza:
100%
A mi bölcsink 800 méterre van. Gond nélkül lesétálta a lányom.
2020. jan. 14. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, akkor talán nem lesz olyan gáz.

Én szeretek amúgy gyalogolni, nekem nincs vele gondom, jót is tesz a szervezetnek a séta minden nap + a biciklizés is, szóval magam miatt annyira nem bánom, csak őt sajnálom, igaz elég mozgékony kislány szóval talán ő se fogja bánni.

Az első pár hónap lesz nehezebb a bölcsibe hogy másik irányba kell menni, utána az ovi már jobb lesz mert az pont a vasútállomás mellett van, ott egyszerűbb lesz már csak egy felé menni.

2020. jan. 14. 10:50
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!