Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a bölcsi beszoktatásról?

Figyelt kérdés

Én is és a nővérem is most iratjuk bölcsibe a gyereket.

Külön helyen lakunk. Én faluba ő városba. Betelefonált a bölcsibe és mondták hogy nincs szülős beszoktatás. Átveszik a kapuba aztán 1-2 óra múlva mehet majd érte.

Nem vagyok túl aggódós, van egy ovis kislányom előszeretettel ment be mindig a kicsi is játszani. De azért csak a kapuba odaadni már első nap, kicsit rémisztő. Ti mit gondoltok erről?

Én remélem azért szeptembertől ez változik.


2020. máj. 20. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
39%
Szerintem semmi gond nincs ezzel. De én nem vagyok paramami. Egy órára szakértő felügyeletre bízod a gyereked. Nem kell ebbe többet látni.
2020. máj. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Nálunk sem lehetett bent időzni, de be lehetett kísérni. Kb. 5-10 percet lehetett maradni.
2020. máj. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem adnám ilyen helyre a gyerekem. A pár napos fokozatos beszoktatás a minimum.bölcsis gondozó vagyok.
2020. máj. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Oké hogy nem adnád, de ez most a vírus miatt van...

Itt nálunk nem tudom hogy lesz, de szeptember közepén mennem kell dolgozni és itt nincs másik bölcsi.

A másik ugye hogy most nem is lehet bemenni ovikba. Remélem szeptemberben változik

2020. máj. 20. 14:27
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem most sehol nem lehet bemenni az intézményekbe.
2020. máj. 20. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2-es voltam. Amit leírtam, az még bőven a vírus előtt volt. Sajnos nekem más lehetőségem bölcsire nem volt, muszáj volt dolgoznom, kényszerhelyzetben voltam. Egyébként ettől függetlenül a bölcsi jó volt. A gyerek nem sérült, hamar beszokott, már nagy, boldog, egészséges lelkű, nagyon jó a kapcsolatunk, ha arra irányult a kérdésed, hogy mennyire szenvedi meg a kicsi. Jól fel kell készíteni, esetleg gyakorolni olyan formában, hogy néha vigyázzon rá más, hogy szokja az embereket, az idegeneket.
2020. máj. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Rendelet sajnos, hogy szülő nem mehet be se ovi se bölcsi területére most. Nyilván nekik is könnyebb lenne ha a szülővel lehetne első pár nap, de lehet hogy így könyebb lesz a gyerkőcnek, csak legyen rá felkészítve. Nektek meg szeptemberig bármi lehet még. Kitartás, nem könnyű ez most senkinek.
2020. máj. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
83%
Alapból nem választanék ilyen bölcsit. De most a vírus miatt szerintem mindenhol ez a szabály. Ha megtehetném, várnék a kezdéssel. Ha nem, hát nyelnék egy nagyot.
2020. máj. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
58%
Ja, és megpróbálnám megbeszélni, hogy az igazi kezdés előtt 1-2 napig menjünk oda reggel, csöngessünk be, jöjjön ki az átvevő dadus, integessünk egymásnak, és így szokjuk kicsit az egészet legalább. Mert őszintén, nem bírom elképzelni, hogy az idáig odahaza lévő 1-2-3 éves gyerekemet oda tudjam adni egy totál vadidegennek egy ismeretlen kapualjban, és az elvigye magával.
2020. máj. 20. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs aki "idegen" vigyázna rá. Anyukáméknál elvan de őket hetente 1x látogatjuk mert 1 órás az út ők is dolgoznak. Itt konkrétan helyben semmi segítség nincs. Anyósomék nem vigyáznak rá ő nem ér rá "ilyenekre".

Egyszer elmentem körmöshöz akkor átjött egy ismerős addig aludt a kicsi de hamarabb felkelt mint szokott, hát sprinteltem haza. Volt ordítás, azóta magamnak csinálom a körmöm😁 ezt most nem azért írtam mert annyira fontos a körmös csak hogy tényleg nincs senkire hagyni.

Mégegyszer írom nem opció másik bölcsi, meg valószínű mindenhol így van. Szeptemberben meg mindenképp megyek dolgozni mert júniusban tölti a 2őt onnan meg csak a gyes jár....

2020. máj. 20. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!