Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akik 1 éves kortól bölcsibe...

Akik 1 éves kortól bölcsibe adták a gyereküket, hogy viselte? Működött a dolog anélkül hogy minden héten beteg lett volna?

Figyelt kérdés
Amikor a gyermekem egy éves lesz, szeretném bölcsibe adni, mert vissza kell mennem dolgozni. (Sajnos.) Egyelőre napi 4 órában dolgoznék, utána 6ban, de az oda-vissza út kb 80 perc összesen. Ennyi időt kibírna vajon bölcsiben?
2020. máj. 29. 12:40
 1/10 anonim ***** válasza:
61%

Szia. Nekunk 14 honaposan ment a fiunk bolcsibe. Nem bantuk meg, rengeteget tanult mondokakat, ugyesen eludt, jol beilleszkedett. Imadtak mert o volt a legkisebb, a nagyobb gyerekek babaztak vele :)

Most ket eves, imadja a bolcsit. Nem volt sokszor beteg, sot igazan kb egyszer. Kruppos, tehat ezert volt h sokszor nem tudtam vinni, de ez nem olyan fajta "bolcsis betegseg". :)

2020. máj. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Nekem unokatesóm ment egy évesen bölcsibe, ő nagyon szerette/szereti, meg őt is a többiek, vannak kis barátnői meg barátai, gyorsan fejlődött utána a beszédje, mozgása, minden:)
2020. máj. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Nekem is van egy ismerősöm, akinek 9 hónaposan ment bölcsibe a kislánya, ő is nagyon önálló lett, igaz, ő 3. gyerek volt a családban, gondolom megszokta maga körül a társaságot.

2020. máj. 29. 13:07
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Én 15 hónaposan kerültem bölcsibe, imádtam.

Az öcsémet is 15 hónaposan próbálták beadni, nem lehetett, addig üvöltött egyfolytában, amíg érte nem mentek.

Gyerekfüggő :)

2020. máj. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
13%
Ez pszichológiailag végtelebül egészségtelen. Mélységesen megvetek mindenkit, aki ezt teszi a gyerekével.
2020. jún. 4. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Inkább maradtál volna csöndben, nem mindenki jön ki a gyedből.
2020. jún. 4. 17:27
 7/10 anonim ***** válasza:
95%

#5 pszichológiát tanulok, és ami biztos, hogy nagyon nagyon sok jótékony hatása van a bölcsinek.

(Ami mellé persze elengedhetetlen a normális és szerető, biztonságot nyújtó családi és intézményi háttér egyaránt.)

És megvetek mindenkit, aki úgy okoskodik, h fingja nincs a dolgokról🙃

2020. jún. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Off.

4-es te emlékszel arra,hogy 15 hónaposan bölcsis voltal és szeretted ? Mert ugy értelmezem. :D király. Amúgy meg ha uhy erzed kérdező siman mehet.

2020. jún. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Off 5-ös: Nyugaton, Skandináv stb országokban természetes dolog, hogy csak pár hónap szülési szabi jár, mégis sokkal kiegyensúlyozottabbak, nyitottabak, érdeklődőbbek az emberek. Nálunk 3 évig lehet otthon maradni a gyerekkel, mégis sajna MO híres róla, hogy két lábon járó depresszió. Azért ez elgondolkodtató. Nem azt mondom, hogy azért van, mert az anyák sokáig otthon lehetnek a gyerekkel, de nem is egészségtelen.

Ennyi erővel megvetheted a fél világot.

ON: 16 hósan ment a kisebbik lányom bölcsibe, imádta, azóta is társaság közepe az oviban. Soha nem sírt egy percet sem, mert ott kell lenni.

Nagyobb lányommal 4 éves koráig otthon voltam... hát.. pszihológushoz küldtek oviból és később suliból is annyira nehezen szocializálódott. Mindehonnan az jött vissza, hogy nincs személyiség/viselkedészavar, csak nagyon anyás, nem akar mással lenni, csak a családdal. Kb 10 éves korára nőtte ki.

Szóval hosszasan beszélgethetnénk mi a káros.

2020. jún. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Meg fogjuk próbálni 1 éves korában, hagyunk időt a beszoktatásra, fél évig biztos csak 4 órában dolgoznék, remélem bírni fogja. Ha meg nem, akkor nem erőltetjük.
2020. jún. 4. 21:35

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!