Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogy viselte a bölcsit a...

Hogy viselte a bölcsit a gyereked? Milyen volt a beszoktatás? Mennyi idős volt mikor kezdte?

Figyelt kérdés

21 hónapos lesz szeptemberben a fiam mikor kezdi a bölcsit.

Barátságos kisfiú, gyerekeket nagyon szereti, remélem minden rendben lesz.


2020. jún. 17. 14:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom 2 héttel a második születésnapja előtt kezdett. Hát én nehezebben viseltem, mint ő. Az első héten vele voltam, akkor csak néhány órára mentünk be. A második héten már ott hagytam 1-2 órára, a harmadik nap már ott is aludt. Én sírtam minden alkalommal, mikor kijöttem a bölcsiből, ő meg vidáman játszott a többiekkel.

Az első 2 hónapban volt egy kis nyöszörgés reggelente, de sokat is volt beteg. Szinte többet volt otthon, mint a bölcsiben. Utána viszont megedződött, és 2 hónapig egyáltalán nem volt még csak náthás sem. Akkor szerette meg igazán a bölcsit.

2020. jún. 17. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A lányom két héttel a 2. szülinapja után kezdte, de előtte egy hónapot járt már családi napközibe. Oda 3 nap alatt szokott be, utána már ott is maradt egész napra.

A mi bölcsinkben a beszoktatási idő alapból két hét, az első nap még bent voltam, a 2. naptól már elmentem, mert a gondozók sem látták értelmét, hogy ott ücsörögjek. A második héttől már ott volt egész nap.

Azóta is imádja a bölcsit, minden reggel úgy kelt, hogy oda szeretne menni. Sokszor van olyan, hogy egy gyerek rosszul alszik esténként miatta, vagy 2-3 hónap után rájön, hogy ez már végleges, és akkor nem akar majd bölcsibe menni, szerencsére nálunk nem volt ilyen. Nagyon szereti a gyerektársaságot és a gondozókat.


Szerintem a bölcsi egy nagyon jó dolog, rengeteget játszanak, énekelnek, mondókáznak velük. Sok esetben a szülő az, aki nem tudja elengedni a gyerekét, pl. nálunk az egyik kislány is hetekig szokott be emiatt.

Persze megértem, mert nem könnyű. Én most hétfőn vittem újra bölcsibe három hónap után, és legszívesebben végig hazavittem volna inkább, de dolgoznom kell, ő meg már nagyon hiányolta a csoportját.

Azt tudom mondani, hogy a beszoktatás sikere főként rajtad múlik, az elkövetkezendő hónapokban próbálj minél inkább felkészülni erre az időszakra. Remélem a kisfiad is úgy élvezi majd, mint a kislányom.

2020. jún. 17. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szociális a fiam is, 2 éves volt hogy elkezdte és már az első nap kimehettem volna a szobából ha engedik, olyan egyszerű volt a beszoktatás.

Lényegében tömör játékkal telik a nap, egyszerűen imádta. A második évre már fix barátai is lettek.

2020. jún. 17. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mivel kórházba kerültem ezért korán kellett bölcsit találni neki, beszoktatás nélkül sajnos. 15 hónapos volt. Rögtön reggeltől estig maradt, szerencsére pici síráson kívül nem volt semmi. Nagyon szeretett járni, mindenkivel összebarátkozott. Nekünk a szívünk szakadt meg de nem tudtunk mit tenni. Most már ovis. Imádja a közösséget, bátor és barátkozós. Babafüggő hogyan reagál a helyzetre.
2020. jún. 17. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Jól viselte aránylag a lányom. De ő 3 évesen kezdte.
2020. jún. 17. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
az, hogy rajtam múlik azt jelenti, hogy én legyek magabiztos, vagy neki mondogassam, hogy felkészülhessen?
2020. jún. 17. 20:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Igen. Neked kell összeszorított fogakkal erősnek lenned, és nem sírni az ajtóban! Ha sír is a gyerek, meg kapaszkodik beléd, akkor is tarts ki!

A bölcsiről csak szépeket kell mondani, arra sétálni sokszor, beszélgetni róla... Stb stb

2020. jún. 17. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!