Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Hogyan tehetném könnyebbé a...

Hogyan tehetném könnyebbé a lányomnak a beszoktatást a bölcsődében?

Figyelt kérdés

Másfél éves múlt, február közepén kezdtük a beszoktatás. Pár napig mentünk, aztán másfél hét itthon. Tegnap vittem először. Reggel 8-ra mentünk. Sírt mikor bement, de aztán abba hagyta, 10-re mentem érte, mondták, hogy nagyon ügyes volt, szépen elvolt mikor mentem érte, viszont mikor meglátott sírt.. Ma ismét 8-ra vittem. Mikor a cipőt vettük át, már tudta mi jön, és elkezdett sírni. A gondozónő bevitte, sírt, akkor is hamar abba hagyta, ám mikor mentem érte ugyan úgy 10-kor, hüppögött. Azt mondták el volt, babázott állandóan, és elvette tőle egy kisfiú a babát, ezért sírt, aztán vissza vette a babát. Látszott mikor mentem érte, hogy fáradt.

Hétfőn megyünk újra. Szeretném, ha szeretné a bölcsit, de ha ebben a hónapban nem megyek vissza dolgozni, akkor a helyünket elveszítjük a bolcsibe (áprilisig nekem munkába kell állnom, a nyilatkozatom szerint, így beszéltük meg a bölcsivel) Segítsetek! Hogy könnyíthetném meg neki, hogy minél hamarabb beszokjon?

Sajnos a "maradjon otthon meg egy kicsit" nem jöhet szóba, mivel egyedül nevelem, és muszáj vissza mennem dolgozni. Köszönök minden segítő szándékú választ!



2018. márc. 2. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
66%

Hiszen szépen szokik befelé.

AZt ugye nem gondoltad, hogy az első naptól boldogan elenged?


De ha abbahagyja a sírást, és szépen elvan, amíg bent van, akkor hamar beszokik. Ez ilyen. AMikor meglát, akkor jön ki rajta, hoyg nélküled volt.

Úgy teheted könnyebbé, hogy megerősíted: pl.ugye milyen jól érezted magad? Mesélj, milyen játékok vannak ott, miket csináltok!...stb. szóval állítsd be pozitívan, hoyg a bölcsi jó hely.

2018. márc. 2. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Igen, én is így éreztem, hogy megy ez, hiszen nem sírja végig az ott töltött időt, de a gondozónő mindig úgy állítja be, hogy elfojtja az érzéseit, lassan haladjunk emiatt (mármint miatt, hogy elfojtja, és akkor tör ki belőle, mikor meglát, de szerintem ez teljesen normális)

Én sem úgy gondoltam, hogy első héten ott hagyom 8-10 órát, és meg sem kottyan neki. Én pont, hogy azt gondoltam szépen haladunk, és megszokja. De ott máshogy látják, pedig mondják is hogy nem "nyuszi", a többiektől sem fél, ha elveszik tőle a többiek a játékot, akkor nem sír, hanem megy és vissza szerzi, tehát nincs "elveszve".. ezért nem értem. :(

2018. márc. 2. 12:17
 3/6 anonim ***** válasza:
67%
ez így működik, mindenkinél ilyen. a nagyobbik lányom fél éve ovis, de a mai napig elérzékenyül mikor megyek érte és persze minden reggel nyüszög hogy nem akar menni. közbe meg az ovónők szerint mosolygós, vidám mindig, imád bent lenni. csak hát ugye legjobb otthon anyával
2018. márc. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
73%

Ez normális, hiszen alig pár napot volt még csak bölcsiben. 1-2 hét után valószinü megszokja. De későss is visszatérhet a sirás. Az én lányom oviban is minden ősszel sirt kb októberben 1-2 hétig, még nagycsoportban is.

Vannak gyerekek akik iskolában is sirnak még az elején 1-2 hétig. Az igazgató helyettes azt mondta, hogy az ő lánya általános iskola 4. osztályára hagyta el végleg a sirást, szóval a helyedben én nem borulnék ki pár napos bölcsibe járás után.

Persza ha hónapokig minden nap sir akkor el kell gondolkodni hogy valami nem oké, de rengeteg múlik a gondozónőkön is. Te úgy tudod csak könnyebbé tenni neki, ha mindig pozitivan beszélsz a bölcsiről, ne lássa rajtad h mondjuk tartasz tőle stb.

2018. márc. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Minden áldott reggel megbeszéltük. Akár napjában 10-20x is: Miért kell bölcsibe menni, mit fog ott csinálni, én addig mit csinálok, stb. És én igenis azt is elmondtam a gyereknek, hogy nekem nagyon fontos volna, hogy szeresse a gondozóját, mert csak akkor tudom nyugodt szívvel otthagyni, csak akkor vagyok biztos abban, hogy jó helyen van, ha örömmel megy.

2 hónap után aludt ott először a fiam, és úgy a 3. hónap végefelé érkeztünk el oda, hogy már nem sírt reggelente.

Persze kezdetben a hétvégék, szünetek betegségek bezavartak, viszont később az oviba úgy ment, hogy lényegében csak 1 kapuval arrébb, ugyanazokkal a pajtásokkal. egyáltalán nem kellett beszoktatni.

Volt olyan csoporttársa, aki böcsliben másfél éven át minden reggel sírt, és sírt, amikor anya ment érte, ugyanez a kislány ugyanazokkal a társakkal egy kapuval arrébb abszolút problémamentes óvodás lett.


Már elsős a fiam, az első pár nap sirdogált a suliban. Belejött :)


Akkor aggódnék, ha nem sírna utánam az ekkora gyerekem.

Nyugi!

2018. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
51%

Az én kisfiam szeptember vége óta bölcsis. Minden nap sírva megy be. Van hogy a lábait és kezecskéit is le kell fejtenem magamról. Borzasztóan fáj hogy még nem szokott be. Majd megszakad a szívem. De mikor megyek érte és várakozok, ő rötyög bent a leghangosabban.😊Szóval jól érzi magát csak az elválás nehéz. Arról nem beszélve hogy mióta közösségbe van, sűrűn beteg. 2 éves koráig az orra se folyt. Ha kiesik a rendszerből és itthon vagyunk egy hetet mert beteg, szinte újra be kell szoknia.

Ne siettesd, adj neki időt, mást nem tudsz tenni. Kitartás és türelem!!!!

2018. márc. 2. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!