Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Ha magánbölcsődébe járatom a...

Ha magánbölcsődébe járatom a gyermekem akkor vissza kell mennem dolgozni? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

Jelenleg 16 hónapos a kisfiam.

Szeptemberben, 19 hónapos korában tervezzük kezdeni a bölcsit. Én egy tanári állásból mentem szülni. Viszont a gyermek 6 hónapos korában kaptam egy munkaajánlatot, amit el is fogadtam. Ez független a másik munkahelyemtől, és mivel gyed mellett lehet dolgozni így elvállaltam, ez azóta is így van.

Egyenlőre tanítani nem szeretnék visszamenni, hanem maradna ez+a gyed januárig (utána pedig gyes).

De ha beíratom a bölcsibe, akkor kötelezhetnek visszamenni a másik helyre is?

Sajnos eziránt nem tájékozódtam így fogalmam sincs mi a szabály, stb...


2020. jún. 25. 14:14
 1/6 A kérdező kommentje:
Az kimaradt, hogy a kft ahol dolgozni kezdtem heti 30 órában foglalkoztat, bejelentett munkahely, minden járulékot vonnak utánam.
2020. jún. 25. 14:18
 2/6 anonim ***** válasza:
53%
Igen.
2020. jún. 25. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
25%
Az én ismerősöm pont azért iratta magánbölcsibe a nagyobbik gyerekét, hogy munkábaállás nélkül maradhasson otthon a kistesóval.
2020. jún. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
35%
Uh, kicsit keverednek ott a dolgok. Most már hivatalosan csak családi bölcsőde van, és kérniük kell munkáltatói igazolást. Persze sok helyen megoldják, nem jelentik le a gyereket, vagy nem tudom hogy. De nem ezt kérdezte a kérdező. Nem kell visszamenned a másik munkahelyre a gyerek 3 éves koráig, maradhatsz ott fizetés nélkülin, és védett vagy. Akkor is ha máshol dolgozol, a pici meg bölcsis.
2020. jún. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az èn kislànyom fizetôs bölcsibe jàr 2 èves koràtól ( most 2,5 ) nem kèrtek munkàltatóit hozzà pont ez e plusz a magànbölcsibe, hogy fizetsz, ôket meg nem èrdekli dolgozol e ezalatt az idô alatt. Azt meg nem is èrtem hogy hogy kötezhetnènek arra, hogy vissza menj dolgozni. ?! Àllamiba is max igy nem veszik fel de semmite nem köteleznek....
2020. jún. 25. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem. A kutyát sem érdekli hogy te mit csinálsz a szabad idodben. Azért magan. Lényeg h fizess, és ennyi. Épp most segítettem beiratni a rokonom fiát bölcsibe. Senki nem kérdezte mit dolgoznak. Szerződés alair, pénz befizet és már mehet is a gyerek bölcsibe.
2020. jún. 25. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!