Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Akik egy évesen adták bölcsibe...

Akik egy évesen adták bölcsibe a gyereküket, hogy ment a dolog?

Figyelt kérdés

Januártól bölcsibe megy a fiam, 6 órás munkaidőben fogok dolgozni. Nem opció hogy ne dolgozzak az anyagi helyzet miatt.


Akik szintén hasonló cipőben jártak, hogy viselte a bölcsit a gyermek? Nyilván félek a dologtól, és ha nagyon nem fogja bírni, keresek valami más megoldást, de elsősorban most csak az a lehetőség van, hogy dolgoznom kell.


2020. okt. 20. 19:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nálam is ennyi idös volt, amikor vissza kellett mennem 8 órás állásba.

Meglepöen jól ment a dolog, rendesek voltak a dajkák, a kislány kifejezetten szeretett velük lenni. Szerintem nagyrészt attól függ, milyenek ott vele.

2020. okt. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Hat keszulj ra h bomboles lesz,a beszoktatsra legalabb 2-3 hetet hagyj. Az enyem 21 honapos volt,iszonyat cirkusz volt,ugy adtak ki hogy az uvoltestol folyt rola a viz,torolkozo kellett es atoltozes. Onnantol otthon se lehetett masra bizni,mert allandoan attol felt,h elhagyom. Mivel nem beszelt ,a tied sem gondolom,nem ertik meg hogy nem hagyod el oket.onnantol h frlfogja h te visszajossz,akkor nem lesz gond. De kemenyitsd meg magad,mert nem lesz egyszeru lelkileg.
2020. okt. 20. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Pont azért mert a tied 21 hónapos volt bem releváns a válaszod. Az már nehezebb kor a beszoktatásra,mert felfoghatatlan,hogy mi zajlik körülötte és már a dackorszak is kezdődik.

10 évet dolgoztam bölcsiben, hidd el tapasztalatból mondom, sokkal könnyebb egy 1 évest beszoktatni, mint egy 2 évest. A picinek még minden új, elvarazsolja a környezet. Mire felfogná, hogy mi történik vele, megszereti a gyerekeket, gondozónőket és szeretni fog ott. A 2 éves már " értelmesebb", tudja hogy dacolhat (és fog is), látja anya gyenge pontjait és rájátszik... nagy rafkósak 😉

Szóval nem kell kétségbe esni, általában az 1 évest beadni, a szülőknek nehezebb megemészteni. Sok mindenről le fogsz maradni sajnos, de ha muszáj...

2020. okt. 21. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Sajnos muszáj, igen.

De ezt jó olvasni, hogy legalább neki könnyebb lesz.

2020. okt. 21. 00:15
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen idösen bölcsibe kellett adni a gyereket, különösebb probléma nélkül ment is. (Mellesleg a 3-asnak igaza van, egy egyévest sokkal könnyebb beszoktatni, mint a 2-es által említett 2 évest, ugyanis éppen két éves kor körül nagyon nehezen fogadnak el bármilyen változást)

Ami nekem sokat segített elfogadni a helyzetet, az az volt, hogy bölcsi utántól fektetésig csak vele foglalkoztam, így valamennyire pótolni tudtok az elvesztett közös idöt. Az otthoni teendöket meg akkor végeztem, mikor már aludt a pici.

2020. okt. 21. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

3 lányom van, 9-6-9honaposan mentek bölcsibe.3 Napig volt sírás, mára már 8-5-2 évesek, igazi közösségi gyerkőcök.

Sose volt gond ovival, sulival.

Nekünk ezt dobta a gép, ebből kellett kihozni a legjobbat.

Imádták oda járni, családi napkozirol van szo, a nagyok mai napig vissza járnak taborozni oda.

Nem lesz semmi gond csak ne érezze rajtad a gyerek, hogy ez neked rossz...

2020. okt. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Értem, majd igyekszem. A védőnő is azt mondta, azzal könnyítem meg legjobban a helyzetet, ha nem drámázok, úgyhogy próbálom nem kimutatni hogy engem rosszul érint a dolog. Bár gondolom a kicsi úgyis érzi majd rajtam, de hátha megszokjuk a helyzetet.
2020. okt. 22. 13:43
 8/9 A kérdező kommentje:
Ha esetleg valaki erre járna: sima ügy volt a bölcsi, nagyon szereti :)
2022. júl. 24. 23:13
 9/9 anonim ***** válasza:
Örülök, hogy minden rendben ment! Minden jót a továbbiakban neked meg a gyereknek is.
2022. júl. 25. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!