Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Bölcsődék » Szerintetek is baj, ha bölcsib...

Szerintetek is baj, ha bölcsibe fog járni a gyerekem januártól?

Figyelt kérdés
A lányom januárban lesz 15 hónapos és szeretném bölcsibe vinni. Én úgy látom, hogy itthon már unalmas neki. Nem tudom rendesen elfárasztani, pedig még csak 1 éves. Beszélgettem pár szülővel és szerintük hülye vagyok, hogy bölcsibe viszem a gyerekemet. Szerintetek jól döntök?

2020. okt. 23. 13:47
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 1/88 anonim ***** válasza:
77%
Lehet, hogy be fog neki jönni, de hogy igénye nincs rá, az biztos. Egy közel egyéves elvan azzal, ha heti 2-3 alkalommal lementek a játszóra vagy valami baba-mama csoportba bandázni, nem kell neki főállásban közösségben lennie.
2020. okt. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/88 babyboom567 ***** válasza:
30%

Nem hülyeség a bölcsi , viszont jó lenne tudni,hogy hol laktok, mert a bölcsikben is van felvételi.(mondjuk egy kis város vagy falun lehet lasszóval fogják a gyerekeket, de nagyobb városban esélytelen így bekerülni)

Pl nálunk Debrecenben, ha azt akarod hogy 2021 januártól menjen a gyereked, akkor 2020 márciusban be kellett adnod a felvételi papírokat(3 helyet kellett megjelölni,és ahova szerencséd van felveszik),és hatalmas túljelentkezés van,munkáltatóit kérnek mindkét szülőtől.

Tehát ha most itt nálunk odamennél,hogy szeretnéd hozni januártól,akkor felkerülnél mondjuk negyvenediknek egy várólistára.,és ha nagyon rámenős vagy és minden bölcsibe feliratkozol,nincs férjed,és mindenképp dolgoznod kell,akkor lehet bedugják a gyereket valahova (lehet a város másik végére).Nálunk a magánbölcsikben(70ezer/hó) is fél éves várólista van.

A bölcsi szuper különben, hogy a kérdésre válaszoljak.

2020. okt. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/88 anonim ***** válasza:
62%

Szerintem nem az a baj, hogy nem tudod lefárasztani, inkább nem foglalkozol vele elég változatosan. Vannak kreatív fb csoportok, szuper tippekkel, amelyek lekötik, fejlesztik a gyereket, csenj onnan ötletet.

1 évesnek a legjobb helye az anyja mellett van, elég ha majd oviban kezd.

2020. okt. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/88 anonim ***** válasza:
67%

Én még nem láttam olyan gyereket, akinek annyira kellett volna a társaság 1-1,5 évesen, hogy bölcsiben lett volna a helye.

Ellenben inkompetens szülőt dögivel, aki képtelen volt megfelelően foglalkozni a gyerekével.

Gondolkodj el! (És kicsinyesen pontozz le)

2020. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/88 anonim ***** válasza:
85%

Nem mondom, hogy baj; de szerintem inkább Neked kell az a bölcsi, mint a gyereknek :)


Igaza van az elsőnek. Neki ebben a korban még elég a játszótér stb.

Enyém is 1 éves, eszembe sem jutna most még beadni bölcsibe, ha muszáj lenne, az más. De még olyan kicsi, most nyílik ki a világ, ismerkedik, tanul, nem szeretném ha más lenne vele, más élné meg vele az első szavakat stb.


Mi 2 éves korától tervezünk valami napi 3-4 órás csoportot neki.


De mondom, nem vagyunk egyformák. Se mi anyukák, sem a gyerekeink. Ha szerinted jót tenne Nektek a bölcsi, akkor hajrá :)

2020. okt. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/88 anonim ***** válasza:
74%

Csak halkan kérdezem meg, ha a kérdező történetesen úgy érzi valahol mélyen, önmagának sem bevallva, hogy neki van inkább szüksége pár óra kikapcsolódásra, hogy újult erővel tudjon játszani a gyerekkel, az miért baj? Én kötve hiszem, hogy nők tömegei 0-24-ben kreatívan játszanak a gyerekkel egész nap...


Pár hete volt itt egy kérdés, hogy nem unják-e más anyák az egész napot a totyogóssal, akkor ömlöttek a válaszok, hogy bizony rengetegen kb. telefonoznak és fetrengenek a játszó gyerek mellett. Akkor akár eltölthet pár órát bölcsiben, szitterrel vagy éppen csanában, akárhol.

2020. okt. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/88 anonim ***** válasza:
76%
Igen.minden ítélkezéstől mentesen téged lefáraszt a gyerek, azért adod be, hogy picit szusszsnhass. Nincs ezzel vaj, csak nem kell más köntösbe bujtatni
2020. okt. 23. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/88 anonim ***** válasza:
71%
Ugyanazt akartam írni, mint a 6-os, maximálisan igaza van. Nem értem miért gond, ha egy 15 hós gyerek napi pár órát bölcsiben tölt, azt meg végképp nem, hogy miért gond, ha anyuka úgy érzi ennyire neki is szüksége van, szüksége van esetleg felnőtt társaságra, egy kis kikapcsolódásra, énidőre.. Nincs ezzel semmi gond, ne másokra hallgass kérdező, a lényeg hogy nektek jó legyen, mindenki más meg majd csinálja úgy, ahogy nekik jó, ennyi.
2020. okt. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/88 anonim ***** válasza:
80%

#7

Hatos vagyok. A magyar társadalomban az alapértelmezett hozzáállás, hogy a gyereknek 2-3 éves korig az anyja mellett a helye kizárólagosan, így rengeteg nő szenved emiatt. Sok nő nem is tudja beazonosítani, hogy mi a baja, tényleg azt hiszik hogy a gyereknek kell a társaság. Nem kell a cinizmus, a "korai lepasszolást" a mi kultúrkörünk elítéli, úgyhogy muszáj valami ideológiát gyártani öntudatlanul is.

2020. okt. 23. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/88 anonim ***** válasza:
24%

8as, ha visszamegy dolgozni nincs gond. Ha lepasszolja a gyereket ő meg otthon mereszti, az már ciki.


Kérdező, te meg hamar ráuntál a saját gyerekedre.

2020. okt. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!